LÖSEV İstanbul Avrupa yakası ailelerini iftar sofrasında bir araya getirdi

LÖSEV her Ramazan Ayı’nda olduğu gibi bu yıl da geleneğini bozmadı. LÖSEV’in düzenlediği iftar yemeğinde İstanbul Avrupa yakası aileleri bir araya geldi.

LÖSEV İstanbul Avrupa yakası ailelerini iftar sofrasında bir araya getirdi

LÖSEV her Ramazan Ayı’nda olduğu gibi bu yıl da geleneğini bozmadı. LÖSEV’in düzenlediği iftar yemeğinde İstanbul Avrupa yakası aileleri bir araya geldi.

LÖSEV İstanbul Avrupa yakası ailelerini iftar sofrasında bir araya getirdi
10 Haziran 2017 - 15:28 - Güncelleme: 10 Haziran 2017 - 15:34
Reklam

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV), çocukların sağlıklarının yanı sıra, kültürel ve bireysel gelişimleri için de durmaksızın projeler üretmeyi ve uygulamayı sürdürüyor. Yıl boyunca gıdadan, temel ihtiyaç malzemelerine, maddi desteklerden et ve et ürünlerine yardımlar ulaştıran LÖSEV her Ramazan Ayı’nda olduğu gibi bu yıl da yardımlaşma duygusunun büyük anlam kazandığı Ramazan ayı boyunca tüm ailelerini kucaklıyor ve bağışçılarının destekleriyle lösemili çocukları ve ailelerini yalnız bırakmıyor. 

Ekonomik zorluklar içinde uzun bir tedavi sürecinden geçen lösemili çocuklar ve ailelerine yalnız olmadıklarını hissettirmek ve bir araya gelerek moral kazanmalarını sağlamak amacıyla Türkiye’nin dört bir yanında iftar yemekleri düzenliyor. Bu amaçla İstanbul Avrupa Yakası’nda oturan Lösemili çocuklar ve aileleri ‘Geleneksel LÖSEV İftar Yemeği’nde buluştu.

LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR OYUNLAR OYNADI, BALON UÇURDU
Zincirlikuyu’daki Avantgarde Hotel Levent’teki programda; kanser tedavisi sürecinde sosyal hayattan uzaklaşan çocuklar, yaşıtlarıyla bir araya gelmekten mutluydular. Birlikte oyunlar oynadılar, balonlar uçurdular. Tedavi sürecinin hem maddi hem de manevi zorluklarıyla baş etmeye çalışan ailelerse, aynı yollardan geçtikleri diğer ailelerle bir arada olmaktan memnundular. Hem birbirlerinin dertlerine ortak oldular hem de bu süreçte yalnız olmadıklarını, dayanışmanın ne kadar değerli olduğunu bir kez daha anladılar.  

LÖSEV İstanbul Ofisi tarafından düzenlenen iftar yemeğine yüzü aşkın kişi katıldı. Semazen gösterisinin de yer aldığı yemekte, aileler, Ramazan gibi anlamlı bir ayda bir araya gelmekten mutluydular. “İyi ki LÖSEV var” diyen aileler, kendilerini ve çocuklarını kanserle mücadele sürecinde hep destekleyen LÖSEV’in, bu tarz etkinliklerle moral bulmalarına katkıda bulunduğunu ifade ettiler. 

2017/06/7511320.jpg

VE LÖSEV ‘DEN BİR MESAJ VAR; 
Programda yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Çocukların zengini, fakiri olmaz. Doğarken hepsi eşit doğarlar ve onların hepsi en iyi sağlık, tedavi ve eğitim koşullarına kavuşturmalıdır. Bunu sağlayacak olan da “Biz Büyükleriz.” LÖSEV’de bütün çocuklar eşittir. En mükemmel tedavi, en iyi koşullarda hiçbir ayrım yapılmadan verilir ve %92 oranında iyileşirler. Çocuk ve Yetişkin bütün onkoloji hastalarının kanser hastalığı ile savaşabilmeleri için ilaçlar kadar doğal ve proteinden zengin beslenmeleri, hijyen ve temel ihtiyaçlarının eksiksiz olması, kuvvetli moralle hayata sımsıkı bağlanmaları gerekir.

LÖSEV olarak biz diyoruz ki; bir çocuğun hayatından ve sağlığından daha değerli bir şey olamaz. Bu nedenle fitre ve zekâtlarınız, bağışlarınız çocuklarımızın iyileşmeleri ve hayata sımsıkı sarılmaları için çok önemlidir. LÖSEV, halkımızın en güvendiği, en tanınan, en sempatik, en çalışkan ve halka en yakın kuruluşu seçilmiştir. Yolu LÖSEV’den geçen iki buçuk milyonu aşkın duyarlı kişinin sevgi dolu kalbi lösemili çocuklar için atmaktadır. Sizler iyi ki varsınız.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum