İGD'nin 'Zirvedeki Gazeteciler' töreninde ödüller sahiplerini buldu

Bu yıl üçüncü defa düzenlenen ve artık gelenekselleşen ‘Zirvedeki Gazeteciler’ ödül törenine konuşan İstanbul Gazeteciler Dernek Başkanı Mehmet Mert  Bu ödüllerin; demokrasi kültürümüzün yaygınlaşmasına ve gazetecilik mesleğinin daha üst seviyelere taşınmasına katkı sunacağını umuyorum dedi. Mert, “Ödüllerin doğru adreslere gittiğini umarken, bu arkadaşların, ömür boyu bu ödüllere layık işler yapacaklarına inanıyorum” diye belirtti.

İGD'nin 'Zirvedeki Gazeteciler' töreninde ödüller sahiplerini buldu

Bu yıl üçüncü defa düzenlenen ve artık gelenekselleşen ‘Zirvedeki Gazeteciler’ ödül törenine konuşan İstanbul Gazeteciler Dernek Başkanı Mehmet Mert  Bu ödüllerin; demokrasi kültürümüzün yaygınlaşmasına ve gazetecilik mesleğinin daha üst seviyelere taşınmasına katkı sunacağını umuyorum dedi. Mert, “Ödüllerin doğru adreslere gittiğini umarken, bu arkadaşların, ömür boyu bu ödüllere layık işler yapacaklarına inanıyorum” diye belirtti.

İGD'nin 'Zirvedeki Gazeteciler' töreninde ödüller sahiplerini buldu
27 Ekim 2018 - 23:27 - Güncelleme: 29 Ekim 2018 - 16:23
Reklam

Gazete 365'in de üyesi olduğu İstanbul Gazeteciler Derneği'nin düzenlediği ‘Zirvedeki Gazeteciler' ödülleri sahiplerini buldu. Hilton Hotel Avcılar'da düzenlenen görkemli bir tören ile artık geleneksel, 'Zirvedeki Gazeteciler' ödül törenine, iş, sanat, spor ve siyaset dünyasından çok renkli isimler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan İstanbul Gazeteciler Dernek Başkanı Mehmet Mert; ‘’Günümüzde gazetecilik yapmak hakikaten çok zorlaştı. Her gün kapanan yayın organları, mesleğini daha sağlıklı ortamlarda ve imkanlarla yapmakta zorlanan meslektaşlarımız.’’ Diyerek tüm basın dünyasını birlik ve beraberlik içerisinde dayanışmaya davet etti.

2018/10/2018-10-27-23-32-57.jpg

Mehmet Mert konuşmasında şunları söyledi:
“Kim ne derse desin, gazetecilik hala çok özel ve ayrıcalıklı bir meslek. Gazeteciliği ayakta tutan ve gelecekte daha iyi noktalara taşıyacak en önemli özellik ise yine bu özel mesleğin hakkını veren meslektaşlarımız olacaktır. 'Hakkını veren' diyoruz ya düzenlediğimiz bu ödül törenlerinin en büyük amacı da işini hakkı ile yapanlara hakkını teslim etmek. İlkeli, tarafsız ve araştırmacı bir medya, ülkenin demokratik gelişmesine doğrudan katkı yaptığı gibi; yöneticileri uyarıcı ve yol gösterici yayınlar ile kamu hayatını da önemli yönde etkilemekte. Bu özelliklerin sağladığı sorumluluk anlayışı ile görevlerini yerine getiren basın çalışanlarına ihtiyacımız var. Tarafsız ve ilkeli yayın anlayışıyla görev yapıldığı sürece, bir basın mensubu aynı zamanda kamu görevi yapmış sayılır. Ancak; yöneticisinden medya emekçisine herkes üzerine düşen sorumluluğun farkında olmalı, bırakalım her bir yöneticiyi, her birey; çevreye, doğaya, topluma, evrene karşı taşıdığı vizyonun ve misyonun farkında olarak yaşamını biçimlendirmeli. İşte o zaman, daha sağlıklı, daha barışçıl, daha güvenli, daha huzurlu, daha özgür bir dünyada yaşama şansını hep birlikte yakalayabiliriz. Buradan bir mesaj daha vermek istiyorum ve diyorum ki; birgün herkese özgür, güçlü ve tarafsız bir yayın organı gerekebilir. Sırf bu yüzden bile tüm yurttaşlarımızın yaşadıkları yerde işini hakkı ile yapan yayın organlarına sahip çıkması ve destek vermeleri gerekiyor. İstedik ki bu ödüller gerek demokrasi kültürümüzün yaygınlaşmasına katkı sunsun, gerek meslektaşlar arasında tatlı bir rekabet başlatsın, gerek ise gazetecilik mesleğinin daha üst seviyelere taşınmasını sağlasın. Ve bu yıl ödül törenimiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutladığımız haftaya denk geldiğinden, ödül törenimizi CUMHURİYET KUTLAMASI ile birlikte şahlandırmak istedik. Bu düşünceler ile gazeteciliğe emek veren, değer katan, katkı sunan, bedel ödeyen meslektaşlarımıza buradan şükranlarımı gönderiyorum. Derneğimizin bu günlere gelişine katkı sunan her kim varsa, dernek üye ve yöneticilerimize, bugünün şartlarında bu organizasyonlarda yanımızda olan, destek olan, meslektaşlarımıza, özgür basın dostlarına, siyasilerimize, iş adamlarımıza, dar günümüzde hemen koşup yanımızda olan dostlarımıza; İstanbul Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu adına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.”

2018/10/2018-10-27-23-32-56_1.jpg

ÖDÜLLERİ RENKLİ İSİMLER DAĞITTI
Damga Gazetesi’nde yayımlanan ‘Faturasız Para Hazineye Gitti’ haberi ile ödüle hak kazananCengiz Alçayır ödülünü Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Gelişim Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Nusret Bayraktar’ın elinden aldı. Kırmızı Bülten Gazetesi’nde yayınlanan ‘Milli servet yedieminlerde çürüyor’ haber fotoğrafı ile fotoğraf dalında ödül alan Yağmur Selin Tanış’a ödülünü CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin verdi. Posta Gazetesi’nde yayımlanan ‘Hande Bermek’ röportajı ile röportaj dalına ödüle hak kazanan Alev Gürsoy Cimin ödülünü FoxTv Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk’ün elinden aldı. Sözcü Gazetesi’nde Referandum sonuçlarının verildiği sayfası ile ‘Sayfa Tasarımı’ dalında ödül alan Murat Özdemir’e ödülünü CHP İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker verdi. Haberekspress Gazetesi'nde yayımlanan ‘Adalet Talepleri’ başlığı ile köşe yazarı dalında ödül alan Baki Çiftçi ödülünü Kıbrıs Gazisi duayen gazeteci Ergin Konuksever’in elinden aldı. YENİSOLUK web sitesi adına Şafak Hınıslı ödülünü Basın İlan Kurumu Kontrol Hizmetleri Müdürü İbrahim Delibaş’ın, SİLİVRİDEN.COM web sitesi adına ise Ahmet Ermiş ödülünü Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe’nin elinden aldı. Gelecek Vaad Eden gazeteci ödülünü alan Özgür Deniz Kaya ödülünü Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak’ın elinden aldı.Yaşam Boyu Onur ödülünün sahibi Engin Köklüçınar’a ödülünü, Mehmet Mert, Mustafa Dolu, Celal Karali, İlke Duyan, Hüseyin Çetiner, Durbey Duran, Remzi Tanış’tan oluşan İstanbul Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu üyeleri verildi.

2018/10/2018-10-27-23-33-02.jpg

CUMHURİYET’İN 95.YILI PASTASI KESİLDİ
Ödül töreninde ayrıca Cumhuriyet haftasına denk geldiğinden Cumhuriyetimizin 95.Yılı Kutlu Olsun pastası kesildi. Pasta kesme anında tüm davetliler ve gazeteciler ellerinde Türk bayrağı eşliğinde ‘Onuncu Yıl Marşı’nı hep birlikte coşku içerisinde kutladılar.

2018/10/2018-10-27-23-32-59.jpg

GENİŞ KATILIM OLDU
Geceye ayrıca şu isimler de katıldı; AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, İGD Eski dernek başkanları; Yavuz Kaynarca, Metin Karakoç, Ali Tarakçı, Beylikdüzü Belediye Başkan Vekili Ömer, CHP Esenyurt İlçe Başkanı Ali Gökmen, CHP Çatalca İlçe Başkanı Halil Gök, Şatır, İstanbul Sanayici ve İş Adamaları Derneği Başkanı Muammer Ömeroğlu, Moda Federasyon Başkanı Hüseyin Öztürk, İstanbul Dernekler Federasyon Başkanı Velişan Yerli, DİSK İstanbul 2.Nolu Şube Başkanı Adil Çiftçi ve çok sayıda yerel ve ulusal basın temsilcisi…

2018/10/2018-10-27-23-33-00_1.jpg

2018/10/2018-10-27-23-32-55.jpg

2018/10/2018-10-27-23-33-03_1.jpg

2018/10/2018-10-27-23-33-03.jpg

2018/10/2018-10-27-23-33-00.jpg

2018/10/2018-10-27-23-32-56.jpg

2018/10/2018-10-27-23-32-59_1.jpg

 


 


YORUMLAR

  • 0 Yorum