"İBB Muhtar" uygulamasıyla mahallelerin sorunları kısa sürede çözülecek 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, muhtarla iletişimin hızlı bir şekilde sağlanması ve mahallelerin sorunlarının kısa sürede çözümlenmesi amacıyla hazırladığı “İBB Muhtar” uygulamasını Muhtarlar İstişare Toplantısında tanıtarak, muhtarların kullanımına sundu.

"İBB Muhtar" uygulamasıyla mahallelerin sorunları kısa sürede çözülecek 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, muhtarla iletişimin hızlı bir şekilde sağlanması ve mahallelerin sorunlarının kısa sürede çözümlenmesi amacıyla hazırladığı “İBB Muhtar” uygulamasını Muhtarlar İstişare Toplantısında tanıtarak, muhtarların kullanımına sundu.

"İBB Muhtar" uygulamasıyla mahallelerin sorunları kısa sürede çözülecek 
05 Mayıs 2017 - 16:56 - Güncelleme: 06 Mayıs 2017 - 18:00
Reklam

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar Gıda Tarım ve Hayvancılık Daire Başkanlığı Muhtarlıklar Müdürlüğü, muhtarlarla iletişimin arttırılması, mahallelerin sorunlarının belirlenmesi ve kısa sürede çözümü için çalışmalarını sürdürüyor. 

Afyon’da ilki düzenlenen ve 4 hafta boyunca devam edecek olan Muhtarlar İstişare Toplantısının açılışında bir konuşma yapan Muhtarlıklar Müdürü Mustafa Erol, “İlk il dışı programını gerçekleştiriyoruz. Uzun süredir yapmayı planladığımız toplantımızda hazırladığımız Muhtar Bilgi Sistemini sizle paylaşacağız. Sistemi kullanacağınız tablet PC’lerin de dağıtımını gerçekleştireceğiz. Bu uygulamamız sayesinde mahallerinizdeki sorunları bize aktarmış olacaksınız biz de hızlı bir şekilde harekete geçerek çözüm üreteceğiz” dedi.

2017/05/6309986.jpg

Çakıroğlu: Muhtarlık bugüne dek devam etti ve edecek
Muhtarlıklar Gıda Tarım ve Hayvancılık Daire Başkanı Bayram Ali Çakıroğlu da yaptığı konuşmada, yerel yönetimler açısından muhtarların öneminden bahsederek, hayata geçirilen sistemle birlikte iletişimin daha kolay sağlanacağını vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü; “1864 yılında muhtarlıklar kuruldu. Bugüne kadar devam etti ve bundan sonrada devam edecek. Son düzenlemeler ile muhtarlara ayrılan özel organizasyonlar yaptılar. Bunlardan bir tanesi mahalleleri ile ilgili talepleri ilettikleri, taleplerin daha hızlı bir şekilde ilgili kurumlara iletildiği yapısal değişiklik. Tüm Türkiye’de kurulan muhtarlıklar müdürlükleri siz muhtarlarımıza hizmet etmek için kuruldu. Tek odak noktası sizlersiniz. Geçmişte Sayın Cumhurbaşkanımızın belediyede ilk örneklerini ortaya koyduğu Beyaz Masa uygulaması ile birlikte daha sonrasında gelişen muhtarların özel masa birimi bugün sizin için Muhtarlıklar Müdürlüğüne dönüştürüldü. Bundan dolayı Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı arz ediyoruz” diye konuştu.

2017/05/3686811.jpg

Çakıroğlu: Gelen talepleri en iyi şekilde yöneteceğiz
“Muhtarlarımız yerel yönetimlerin en çekirdek noktası, vatandaşa en yakın noktası” diyen Çakıroğlu, “İlçe belediyeleri, ilçe muhtarları ile yapılan toplantıları biz devam ettiriyoruz. Ve bundan sonrada devam edecek sizlerden gelen talepleri en iyi yönetmek gayretinde olacağız. Muhtar Bilgi Sistemini en kısa zamanda aktif kullanmak sizden isteğimiz ve bu sistem üzerinde kurumla hızlı bir şekilde iletişim kurmak, sorunlarınızı taleplerinizi iyi bir şekilde yöneteceğimize inanıyoruz. Ve son olarak muhtarlarımıza tertip ettiğimiz il dışı organizasyon özellikle Başkanımız Sayın Dr.Kadir Topbaş isteği ile yapılmıştır” şeklinde konuştu.

2017/05/9210579.jpg

Muhtarlara tablet dağıtıldı, tanıtım yapıldı
Muhtarlar İstişare Toplantısının açılışının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan Muhtar Bilgi Sisteminin yazılımı olan “İBB Muhtar” uygulamasının tanıtımı ve uygulamayı kullanmaları için tablet PC dağıtımı gerçekleştirildi. Muhtarlarla iletişimin anlık yapılabilmesi, mahallelerindeki herhangi bir sorunun muhtarlar tarafından anında fotoğraflanarak veya bilgi girişi yaparak İBB’ye iletilebilmesinin sağlanması ile vatandaşların sorunlarının kısa sürede çözüm üretilmesi, yapılan çalışmaların takibinin sağlanması amacıyla hazırlanan Muhtarlık Bilgi Sistemi uygulamasının nasıl kullanılacağı, takip işlemlerinin nasıl yapılacağı ile ilgili bilgilendirme yapıldı. 

2017/05/1048351.jpg

Muhtarlara öfke kontrolü semineri de verildi
Daha sonra muhtarlara Kişisel Gelişim Uzmanı Canten Kaya tarafından öfke kontrollü, stresle başa çıkma; Türkiye Yeşilay Cemiyeti Uzman Psikoloğu Gizem Değirmenci tarafından da Yeşilay’ın amaçları hakkında bilgilendirme ve mahalledeki insanların bağımlılıklardan vazgeçmesinin nasıl sağlanacağı konularında seminer gerçekleştirildi. Ayrıca etkinlik kapsamında gerçekleştirilen okçuluk etkinliği de renkli görüntülere sahne oldu. 

2017/05/5537583.jpg

2017/05/3216408.jpg

2017/05/660652.jpg

2017/05/562400.jpg

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum