Bu hafta vizyona giren filmler- 23 Kasım 

Bu hafta da gösterime giren filmleri yine Gazete 365 olarak sizler için derledik. İşte haftanın filmleri…

Bu hafta vizyona giren filmler- 23 Kasım 

Bu hafta da gösterime giren filmleri yine Gazete 365 olarak sizler için derledik. İşte haftanın filmleri…

Bu hafta vizyona giren filmler- 23 Kasım 
23 Kasım 2018 - 16:10 - Güncelleme: 30 Kasım 2018 - 22:17
Reklam

Her Cuma olduğu gibi yine beyazperdeye taşınan birbirinden güzel filmleri sizler için derledik. Bu hafta vizyona; 3 yerli, biri animasyon 3 yabancı olmak üzere 6 yeni film girdi. 

İşte 23 Kasım’da vizyona giren filmler;


1) Deliler: Fatih’in Fermanı
Tür: Savaş, Tarih
Yapımı: 2018 - Türkiye
Süre: 121 dk.
Yönetmen: Osman Kaya
Senaryo: Mustafa Burak Doğu,  İbrahim Ethem Arslan
Oyuncular: Cem Uçan, Erkan Petekkaya, Nur Fettahoğlu, Yetkin Dikinciler, Gülşah Şahin

Filmin konusu: Vlad Tepeş, yani Kazıklı Voyvoda, Fatih Sultan Mehmet'in gönderdiği elçiyi öldürünce padişah, Vlad'ın öldürülmesi için ferman çıkarır ve bu işi yapacak bir ekip kurması için Baba Sultan'ı görevlendirir. O da Gökkurt, Çebi, Suskun, Adsız, Mübariz, Kongar ve Aşgar'dan oluşan 'Deliler' Birliği'ni, Edirne'den Targovişte'ye yollar.


2) Put Şeylere
Tür: Dram, Fantastik
Yapımı: 2017 - Türkiye
Süre: 86 dk.
Yönetmen: Onur Ünlü
Senaryo: Onur Ünlü
Yapımcı: Bülent Özcan
Oyuncular: Türkü Turan, Erkan Kolçak Köstendil, Öykü Karayel, Öner Erkan, Elit İşcan

Filmin konusu: Cihangir'de yaşayan bir grup sanatçının karmaşık olan ilişkileri, hayatlarına giren bir el kamerası nedeniyle rayından çıkmaya başlar. Tüm kadınların âşık olduğu narsist bir yönetmen, kabloyla birbilerine bağlı iki ev arkadaşı, morg görevi de gören bir tiyatro sahnesi, ölüleri dirilten bir hemşire ve bir torbacı Onur Ünlü’nün zaman ve mekânla oynadığı deneysel filminin kahramanlarıdır. Hayatlarına giren kamera kimisi için iyi bir şans yaratırken kiminin de sonunu getirecektir. Film, beş farklı senaryonun birleşiminden oluşmuş ve hepsinden bazı sahneler seçilerek kurgulanmıştır.


3) Bizi Hatırla
Tür: Dram
Yapımı: 2018 - Türkiye
Süre: 120 dk.
Yönetmen: Çağan Irmak
Senaryo: Çağan Irmak
Oyuncular: Tolga Tekin, Altan Erkekli, Özge Özberk, Binnur Kaya, Sumru Yavrucuk

Filmin konusu: Kaan (Tolga Tekin) binbir emek ve zorlukla çalışma hayatında yükselmiş, başarılı bir iş kariyerine sahip olmuştur. Eşi, iki çocuğu ve işiyle ilgilenirken, bir sahil şehrinde yaşayan babası Eşref'i (Altan Erkekli) ise biraz ihmal etmiştir. Ancak günün birinde babasının geçirdiği rahatsızlık, onu babasının yanına gitmeye zorlar, ancak yoğun işlerinden ötürü babasını İstanbul'a, evine getirmeyi tercih eder. Son derece iyi niyetli ve iyi kalpli bir insan olan Eşref Bey, burada yük olduğunu hissedince geri dönmek ister. İçindeki bulundukları güç durum, özellikle Kaan için zor kararlar almayı ve sıkı bir vicdan muhasebesini gerektirecektir.


4) Grinç (The Grinch)
Tür: Animasyon, Aile, Komedi
Yapımı: 2018 - ABD
Süre: 90 dk.
Yönetmen: Scott Mosier,  Yarrow Cheney
Seslendirenler: Benedict Cumberbatch
Senaryo: Michael LeSieur

Filmin konusu: Bir mağarada sadık köpeği Max ile yalnız yaşayan Grinç alaycı bir huysuzdur. Günlük ihtiyaçları için pek çok icat ve teknolojiyle dolu olan mağarasından dışarı çıkması pek de gerekmeyen Grinç, yaşadığı Who köyündeki komşularıyla ise nadiren görüşmektedir. Ne var ki komşuların her yılki Noel coşkuları kendisine kadar gelmekte ve sinirlerini bozmaktadır. Hele ki bu yılın Noel kutlamalarının her zamankinden üç kat daha büyük yapılacağını duyduğunda, Grinç için yapılacak tek bir şey kalmıştır: Noel'i çalmak! Bunu yapmak için Noel arifesinde Noel Baba gibi davranmaya karar verir, hatta kızağını çekmek için zavallı bir geyiği yakalayacak kadar ileri gider. O sırada köyde yaşamakta olan Cindy-Lou ise arkadaşlarıyla birlikte yılbaşında Noel Baba'yı yakalayıp, bekar annesine yaptığı yardımlar için teşekkür etme planı yapmaktadır. Bu Noel'in kazananı kim olacak dersiniz? Cindy-Lou Noel Baba'yla tanışabilecek mi? Yoksa Who köyünün tatil coşkusunu Grinç yüzünden yok mu olacak?


5) Yaz (Leto)
Tür: Biyografi, Müzikal, Romantik
Yapımı: 2018 - Rusya, Fransa
Süre: 126 dk.
Yönetmen: Kirill Serebrennikov
Senaryo: Kirill Serebrennikov
Yapımcı: Mikhail Finogenov
Diğer Adı: Summer; L'été
Oyuncular: Teo Yoo, Roman Bilyk, Irina Starshenbaum, Anton Adasinsky, Aleksandr Bashirov…

Filmin konusu: 1980'li yıllarda Leningrad'da rock’n’roll ve blues müziğin yaygınlaşması, Perestroyka’nın yaklaştığını müjdelemektedir. Mike ve güzel eşi Natasha, genç müzisyen Viktor ile tanışınca, aralarında müzikle yoğrulmuş bir aşk üçgeni doğar. Mike Naumenko, Rus rock dünyasının en iyi şarkı sözü yazarlarından biridir ve Zoopark grubunun lideridir. Meşhur Kino grubunun kurucusu Viktor Tsoi ise devrimci şarkılarıyla Rus rock’ının bir başka öncüsüdür. Kiril Serebrennikov’un Cannes’da Altın Palmiye için yarışan filmi Yaz, içten bir ilk aşk hikâyesi anlatırken 1980’lerde Sovyetler Birliği’nde rock kültürünün doğuşunu da gözlemliyor.


6) Muhtemel Aşk (In den Gängen)
Tür: Dram
Yapımı: 2018 - Almanya
Süre: 125 dk.
Yönetmen: Thomas Stuber
Senaryo: Thomas Stuber
Yapımcı: Jochen Laube,  Fabian Maubach
Oyuncular: Franz Rogowski, Sandra Hüller, Peter Kurth, Andreas Leupold, Ramona Kunze-Libnow

Filmin konusu: Christian (Franz Rogowski) büyük bir toptancı marketinde çalışmaya başladığında hiçbir tecrübesi olmadığı bu işte nelerle karşılaşacağını kestiremez bir vaziyettedir. Yeni ve yoğun işine alışmaya çalışırken birlikte çalıştığı Bruno (Peter Kurth) iyi bir arkadaşlık kuracak, güzel ve sıcakkanlı Marion'a (Sandra Hüller) aşık olduğunda işler değişecektir. >365/Haber Merkezi
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum