Bu hafta vizyona giren filmler-  21 Eylül

Bu hafta da gösterime giren filmleri yine Gazete 365 olarak sizler için derledik. İşte haftanın filmleri…

Bu hafta vizyona giren filmler-  21 Eylül

Bu hafta da gösterime giren filmleri yine Gazete 365 olarak sizler için derledik. İşte haftanın filmleri…

Bu hafta vizyona giren filmler-  21 Eylül
21 Eylül 2018 - 12:28 - Güncelleme: 28 Eylül 2018 - 00:48
Reklam

Her Cuma olduğu gibi yine beyazperdeye taşınan birbirinden güzel filmleri sizler için derledik. Bu hafta vizyona;  Biri animasyon 5 yabancı, 6 yerli olmak üzere 11 yeni film girdi.

İşte 21 Eylül vizyona giren filmler;


1) Dehşetin Yüzü
Tür:Gerilim , Gizem , Korku
Yapımı: 2018 - ABD
Yönetmen: Corin Hardy
Senaryo: Gary Dauberman
Yapımcı: James Wan,  Peter Safran
Oyuncular: Demian Bichir, Taissa Farmiga, Charlotte Hope, İngrid Bisu, Bonnie Aarons.

Filmin konusu: Geçmişinde karanlık olaylar yaşamış Rahip Burke (Demián Bichir) ve rahibe olmak için son aşamalara gelmiş genç rahibe adayı Irene (Taissa Farmiga), kendini öldürmüş bir rahibeyle ilgili araştırma yapmak için Vatikan tarafından Romanya'nın ücra bir köşesindeki bir manastıra gönderilir. Manastırın sırrını öğrenen ikili, sadece hayatlarını değil, hayatlarını adadıkları inançlarını da ortaya koyarak bir rahibe formuna karşılarına çıkan şeytani güçle savaşacaktır.


2) Bırakma Beni
Tür: Dram
Yapımı:2017 - Bosna-Hersek ,  Türkiye
Süre: 96 dk.
Yönetmen: Aida Begić
Senaryo: Aida Begić
Yapımcı: Aida Begić,  Adis Djapo
Oyuncular: İsmail Hakkı Ürün, Carol Abboud, Feyyaz Duman, Mehmet Usta, Motaz Faez Basha.

Filmin konusu: İsa, Ahmed ve Muataz adında 3 Suriyeli çocuk, savaşın sürdüğü ülkelerinden kaçıp Türkiye'ye gelmiştir. İsa, annesinin ölümüyle birlikte Şanlıurfa'daki Suriyeli çocuklar yetimhanesine gelince Ahmed ve Muataz ile iyi arkadaş olur. 3 çocuğun da oraya düşmesinin farklı hikayeleri vardır ve ortak amaçları buradan bir an önce çıkmaktır. Kendi çabalarıyla para kazanmaya çalışan çocuklar, yaşadıkları zorluklara rağmen birbirlerine tutunmaya çalışarak hayallerinin peşinden koşarken, umudu ve yaşama sevincini birbirlerinde bulurlar.
Bırakma Beni filmi, Bosna Hersek'in 2018 yılı için Oscar adayı olarak belirlendi.


3) Kapımdaki Aşk
Tür: Dram , Komedi , Romantik
Yapımı:2017 – ABD
Süre: 97 dk.
Yönetmen: Hallie Meyers-Shyer
Senaryo: Hallie Meyers-Shyer
Yapımcı: Nancy Meyers
Oyuncular: Reese Witherspoon, Pico Alexander, Michael Sheen, Jon Rudnitsyk, Nat Wolff.
 
Filmin konusu: 2 çocuk annesi Alice Kinney (Reese Witherspoon) yeni boşanmış, 40 yaşında bir kadındır. Doğum günü kutlaması için arkadaşlarıyla dışarı çıktığı akşam Harry, George ve Teddy adlı 3 genç ve umut vaat eden sinemacıyla tanışır. Ertesi gün annesinin de ısrarıyla bu gençlere evini açmayı kabul eden Alice'in hayatı, ayrılıklarının ardından evdeki durumu duyunca geri dönen eski eşi Austen Blume'un (Michael Sheen) gelişiyle iyice karışır.


4) İntikam Meleği
Tür: Aksiyon , Dram , Gerilim
Yapımı: 2018 - ABD
Süre: 101 dk.
Yönetmen: Pierre Morel
Senaryo: Chad St. John
Yapımcı: Tom Rosenberg,  Gary Lucchesi
Oyuncular: Jennifer Garner, John Ortiz, Juan Pablo Raba, Annie İlonzeh.

Filmin konusu:  Mutlu bir evliliği olan Riley North (Jennifer Garner), bir akşam ailesiyle birlikte dışarıda vakit geçirirken silahlı bir saldırıya uğrar. Eşi ve kızını kaybeden Riley, saldırıdan yaralı kurtulmuştur. Cinayetlerin bölgedeki tehlikeli bir suç grubu olan Garcia karteli üyeleri tarafından işlendiği kesindir, ancak bu kartelin korkuttuğu insanlar tanıklık etmekten kaçınmakta, yetkili kişiler ise rüşvetle susturulmaktadır. Yine de Riley'nin yoğun çabalarıyla katiller mahkemeye çıkar, ancak delil yetersizliğinden serbest bırakılırlar. Bu olanları içine sindiremeyen acılı kadın ortadan kaybolur ve 5 yıl boyunca kendi kendini adeta bir asker gibi eğitir. Geri döndüğünde tam bir ölüm makinesine dönüşmüş olan Riley, ailesini katledenlerden, suçluları koruyanlardan, yozlaşmış sistemin parçası olan herkesten intikam almaya başlar. Sadece kartelin değil, polis ve FBI'ın da hedefi haline gelen Riley, diğer yandan bir halk kahramanına dönüşmüştür.


5) Bücür
Tür: Aile , Çocuk , Komedi
Yapımı: 2018 - Türkiye
Süre: 93 dk.
Yönetmen: Umut Kırca
Senaryo: Yaşar Arak,  Ömer Pınar
Yapımcı: Necati Akpınar
Oyuncular: Berat Efe Parlar, Seren Şirince, Seçkin Özdemir, Taner Barlas, Durul Bazan.

Filmin konusu: Küçük yaşına rağmen tam bir bilgisayar dehası olan Umut (Berat Efe Parlar), tüm yeteneklerini ortaya sererek annesinin izini bulur. İstanbul'a bir şekilde gitmeyi başaran Umut, burada Özge (Seren Şirince) ile karşılaşır. Ancak başlarını büyük bir belaya sokan ikili, bir yandan kötü adamlardan kaçmaya, diğer yandan da Umut'un annesini bulmaya çalışacaktır.


6) Göç Yolu
Tür: Dram
Yapımı: 2018 – Türkiye
Yönetmen: Turgut Ural
Senaryo: Turgut Ural
Yapımcı: Mustafa Şengün
Oyuncular: Aysun Güven, Sinan Bengier, Ahmet Yenilmez, İzzet Çivril, İskender Bağcılar.

Filmin konusu: 1. Dünya Savaşı'ndan önceki Balkan Savaşları'nda Osmanlı'nın yenilgisiyle birlikte sahipsiz kalan Türk kökenli halkın, gördükleri baskının ardından evlerini geride bırakarak Anadolu'ya doğru geri dönüş yoluna çıkmaları ve yol boyunca yaşadıkları acılı olaylar filmde konu ediliyor.


7) Güvercin
Tür: Dram
Yapımı: 2018 - Türkiye
Süre:78 dk.
Yönetmen: Banu Sıvacı
Senaryo: Banu Sıvacı
Yapımcı: Banu Sıvacı
Oyuncular: Kemal Burak Alper, Ruhi Sarı, Demet Genç, Evren Erler, Michal Elia Kamal.

Filmin konusu: Yusuf, Adana'nın kenar mahallelerinden birinde, ağabeyi ve ablasıyla birlikte yaşayan bir gençtir. Oturdukları evin çatısında, ölen babasından kalan güvercinlerini tutkuyla besleyip eğitmektedir. Yusuf, Maverdi adını verdiği dişi güverciniyle özel bir bağ kurmuştur. Ağabeyi Yusuf'a, çalışması ve para kazanması konusunda baskı yapar. Kuşlarından başka bir dünyayı tanımayan Yusuf, çalışma hayatı ve mahallesinin gerçekleriyle yüzleşir.


8) Cesur Araba
Tür: Animasyon
Yapımı: 2018 - Malezya ,  Maldivler ,  Brunei ,  Cibuti
Yönetmen: Yusry Abd Halim
Seslendirenler: Ogie Banks
Senaryo: Yusry Abd Halim

Filmin konusu: Wheely'nin yarışlarda geçirdiği bir kaza, kariyerinin sona erip taksicilik yapmaya başlamasına, büyük bir borç batağına saplanmasına ve gururunun zedelenmesine neden olmuştur. Ancak günün birinde tanıştığı güzel Bella di Monetti aklını başından alır. Ne var ki Bella'nın Ben adında mafya bir sevgilisi vardır ve Wheely'nin etrafta dolaşmasından hoşlanmamıştır. Bella'yı kaçıran Ben, Wheely'nin üzerine de devasa bir kamyon olan Kaiser'i salar. Wheely, arkadaşı Putt Putt ile birlikte sevdiğini kurtarabilmek için tehlikeli bir maceraya atılır.


9) Nezih Bir Film
Tür: Komedi
Yapımı: 2017 - Türkiye
Süre: 98 dk.
Yönetmen: Ayhan Özen
Senaryo: Ahmet İlker Okumuş
Yapımcı: Mehmet Ali Karakuş
Oyuncular: Ahmet İlker Okumuş, Deniz Barut, Mehmet Ali Karakuş, Mehmet Uslu, Müge Boz.

Film Konusu: Girdiği hiçbir işte dikiş tutturamamış Nezih (Ahmet İlker Okumuş), uzun süre sürdürdüğü nalburluk işini de batırdıktan sonra kendisi gibi başarısız Kasım'la (Mehmet Ali Karakuş) birlikte inşaat işine girer. Bu sektörde de bir sürü sonuçsuz denemenin ardından bir ihale almayı becerirler. Ancak sözleşme imzalayacakları toplantıda çenesini tutamayan Nezih yüzünden o fırsat da uçup gider.
Durum yine umutsuz gözükürken beklenmedik bir iş teklifi alırlar. Ancak bu teklif, arkasından belalı kişilere bulaşacakları bir süreci beraberinde getirecektir.


10) Radiogram
Tür: Dram
Yapımı: 2017 - Bulgaristan
Süre: 85 dk.
Yönetmen: Rouzie Hassanova
Yapımcı: Gergana Stankova
Oyuncular: Alexander Hadjiangelov, Aleksandar Aleksiev, Alexander İvanov, Yana Titova, Stefan Shteref.

Film Konusu: Bulgaristan'ın Demir Perde ardında olduğu Komünist rejim yıllarında, Batı icadı birçok şey gibi Batı Müziği'nin de yasaklı olduğu yıllarda geçiyor öykü. Rodop Dağları'ndaki bir köyde yaşayan Ali (Aleksandr Hadjiangelov), eşi Yasmin ve çocukları da, bunların yanında Müslüman halk üzerindeki farklı tehditlerle mücadele etmektedir. Ali günün birinde, evdeki radyoda sürekli Rock'n Roll dinleyen oğlu Ahmet'in elindeki radyoyu alarak parçalar. Bu yasaklı müziğin başlarına iş açmasından korkmaktadır. Ancak oğlunun ne kadar üzüldüğünü görünce, izinsiz ayrılması yasak olmasına rağmen köyden çıkıp, 100 kilometre uzaktaki şehirden radyo almak üzere yola koyulur.


11) Sorma Neden
Tür: Komedi
Yapımı: 2018 - Türkiye
Süre: 85 dk.
Yönetmen: Tolga Baş
Senaryo: Doğuhan Korkut
Oyuncular: Burak Satıbol, Neriman Derya Şensoy, Toygan Avanoğlu, Yılmaz Gruda, Yiğit Arı.

Film Konusu: Kayhan, Yağmur'u (Derya Şensoy) kaçırıp ailesinin itirazlarına rağmen evlenmeye karar vermiştir. Ancak düğün günü Kayhan ortadan kaybolur. Ortada çok sayıda şüpheli vardır, ancak soruşturma derinleştikçe Kayhan'ı tanıyan herkesin onunla kapanmamış bir hesabı olduğu, hiç kimsenin bu düğünü istemediği ortaya çıkar. >365/Haber Merkezi
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum