Bu hafta vizyona giren filmler- 16 Kasım 

Bu hafta da gösterime giren filmleri yine Gazete 365 olarak sizler için derledik. İşte haftanın filmleri…

Bu hafta vizyona giren filmler- 16 Kasım 

Bu hafta da gösterime giren filmleri yine Gazete 365 olarak sizler için derledik. İşte haftanın filmleri…

Bu hafta vizyona giren filmler- 16 Kasım 
16 Kasım 2018 - 20:36 - Güncelleme: 23 Kasım 2018 - 19:22
Reklam

Her Cuma olduğu gibi yine beyazperdeye taşınan birbirinden güzel filmleri sizler için derledik. Bu hafta vizyona; 4 yerli, biri animasyon 4 yabancı olmak üzere 8 yeni film girdi. 

İşte 16 Kasım’da vizyona giren filmler;


1) Fantastik Canavarlar: Grindewald’ın Suçları (Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald)
Tür: Aile, Fantastik, Macera
Yapımı: 2018 - Danimarka, ABD, İngiltere
Süre: 134 dk.
Yönetmen: David Yates
Senaryo: J.K. Rowling
Yapımcı: J.K. Rowling,  David Heyman
Oyuncular: Eddie Redmayne, Johnny Deep, Jude Law, Katherine Waterston, Ezra Miller…

Filmin konusu: Gellert Grindelwald'ın (Johnny Depp) hapsedildiği yerden kaçışıyla birlikte büyücü ve insanlar arasındaki dengeli dünya tehlike altına girer. Nitekim Grindelwald, kendisine inananları artırmak ve büyücülerin insanlara hükmettiği bir dünya yaratmanın peşindedir. Aldus Dumbledore'un (Jude Law) isteğiyle Newt Scamander (Eddie Redmayne) Grindelwald'ı durdurma görevini üstlenir. Bu kesinlikle kolay olmayacak, Scamander'ın tüm yeteneğini ortaya koymasını gerektirecektir.


2) Dul Kadınlar (Widows)
Tür: Dram, Gerilim, Suç
Yapımı: 2018 - İngiltere, ABD
Süre: 128 dk.
Yönetmen: Steve McQueen (i)
Senaryo: Steve McQueen (i),  Gillian Flynn
Yapımcı: Steve McQueen (i),  Iain Canning
Oyuncular: Viola Davis, Michelle Rodriguez, Elizabeth Debicki, Cynthia Erivo, Collin Farrell…

Filmin konusu: Chicago'da yaşamak dışında görünürde hiçbir ortak noktası olmayan 4 kadını hayat bir araya getirir. Eşlerinin gerçekleştirdikleri soygun sırasında ölmesiyle dul ve bulaştıkları yasadışı işleri nedeniyle yüklü bir borç altında kalan Veronica (Viola Davis), Alice (Elizabeth Debicki), Linda (Michelle Rodriguez) ve Belle (Cynthia Erivo), kendilerinin ve ailelerinin kaderlerini kontrol edebilmek için eşlerinin başladığı işi bitirmeye karar verirler.


3) Her Şey Seninle Güzel
Tür: Romantik
Yapımı: 2018 – Türkiye
Yönetmen: Cem Karcı
Oyuncular: Burcu Biricik, Mert Fırat, Hazar Ergüçlü, İlker Asum…

Filmin konusu: Deniz (Burcu Biricik) unutmayı başaramadığı büyük aşkı Emre'yi (Mert Fırat) kaybetme tehlikesinin iyice kendini hissettirdiğini görünce İzmir'e gider. Emre'nin gönlünü çalabilmek için rekabet halinde olduğu Melisa (Hazar Ergüçlü) tahmin ettiğinden çok daha zorlu bir rakip olarak karşısına çıkınca, en zor zamanlarda hep fikirlerine başvurduğu Bulut'tan (İlker Aksum) yardım ister.


4) Cin Tepesi
Tür: Korku
Yapımı: 2018 - Türkiye
Süre: 81 dk. 
Senaryo: Fatih Hasanoğlu,  Furkan Düzen
Yapımcı: Biray Dalkıran,  Asuman Şener
Oyuncular: Furkan Düzen, Fatih Hasanoğlu, Biray Dalkıran…

Filmin konusu: Kurmaca bir film olmadığı iddiasını taşıyan Cin Tepesi; Fatih Hasanoğlu ve Furkan Düzen'in paranormal olayları araştırdıkları YouTube kanalları "Bilinmeyen” için çektikleri bir videonun, profesyonel bir ekipten aldıkları destekle herhangi bir dijital efekt eklemeden montajlanmasıyla ortaya çıkmıştır. Filmin yönetmenleri ve oyuncuları olan Fatih Hasanoğlu ve Furkan Düzen, 13 Eylül'de ilk kez gittikleri ve yerel halkın "Cin Tepesi" adını verdiği bir köyde cinleri görüntülemeyi başarır ancak kameraları yetersiz kalır. Bunun üzerine profesyonel bir ekiple anlaşarak dört gün sonra bir kez daha Cin Tepesi'ne giderler. Film, bu yolculukta yaşanan karanlık ve korkutucu olayları konu alıyor.


5) Koyver Gitsin
Tür: Komedi
Yapımı: 2018 - Türkiye
Süre: 89 dk.
Yönetmen: Kemal Danacı
Senaryo: Ömer Gecü
Oyuncular: Sinan Bengier, Çetin Altay, Seymen Aydın, Onur Yaprakçı, Kübra Dilara Çelen…

Filmin konusu: Samet'in sevdiği kızla evlenebilmek için sadece üç günü vardır. Genç adam ya evlenmek için gereken parayı bulacak, ya da hayallerine veda edecektir. Samet ve abisi gibi gördüğü Ferhat, gereken parayı bulmak için başlarına geleceklerden habersiz bir şekilde tehlikeli bir maceraya atılırlar. İki arkadaşın hayatta tek güvendikleri insan olan Settar Hoca bile onları çıkacakları tehlikeli yolculuktan vazgeçiremeyecektir.


6) Prenses ve Ejderha (The Princess and the Dragon)
Tür: Animasyon
Yapımı: 2018 - Rusya
Süre: 75 dk.
Yönetmen: Marina Nefedova
Seslendirenler: Diomid Vinogradov,  Ani Lorak
Senaryo: Vasiliy Rovenskiy

Filmin konusu: Yedi yaşındaki Prenses Barbara, doğum gününde yaşadığı şatoda küçük bir gezintiye çıkar. Şatoda hiç bilmediği odalar keşfeden prenses, bulduğu sihirli bir kitap sayesinde Harikalar Diyarı'na bir yolculuk yapar. Bu masalsı dünyada maceralara atılan Barbara, burada tanıştığı ejderhalar, çeşitli yaratıklar ve cücelerden, sihirli bir aynayı kullanarak kendisi daha bir bebekken ortadan kaybolan annesine ulaşabileceğini öğrenir. Sihirli aynayı bulabilmek için Harikalar Diyarı'ndan arkadaşı olan ejderha Dragoşa'yla birlikte eve dönen Barbara, annesini bulmak için yeni bir maceraya çıkmaya hazırlanır.


7) Whitney
Tür: Belgesel
Yapımı: 2018 - İngiltere
Süre: 120 dk.
Yönetmen: Kevin Macdonald
Arşiv Görüntüleri: Whitney Houston,  Marvin Gaye,  Nelson Mandela,  Merv Griffin,  Dionne Warwick
Kendisi: Rickey Minor,  Bobby Brown,  Kenneth 'Babyface' Edmonds,  L.A. Reid
Senaryo: Kevin Macdonald

Filmin konusu: Oscar ödüllü yönetmen Kevin Macdonald'ın dünya prömiyerini Cannes Film Festivali'nde yapan belgesel filmi Whitney, müzik tarihinin en güçlü seslerinden biri olan Grammy ödüllü Whitney Houston'ın geçmişini ve bir star olmaya uzanan ilginç hayatını masaya yatırıyor. Dünyanın en çok ödül kazanan şarkıcısı olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na geçen Houston'ın beklenmedik bir şekilde, adım adım düşüşü ve nihayetinde 2012 yılındaki ölümüyle sonuçlanan trajik hikayesi, ilk defa bütün detaylarıyla anlatılıyor. Film, özel kayıtları, ünlü şarkıcının yakınları ile yapılan röportajları ve daha önce hiç görülmemiş arşiv görüntülerini de içeriyor.


8) Çift’lik Bank Soygunu: Tosun Firarda
Tür: Komedi
Yapımı: 2018 - Türkiye
Süre: 90 dk.
Yönetmen: İsmail Hakkı Koç
Senaryo: İsmail Hakkı Koç
Yapımcı: İsmail Hakkı Koç
Oyuncular: Burak Alkaş, Fercan Bay, Burak Yerlikaya, Duygu Özlen, Kadir Gültekin…

Filmin konusu: Geçirdikleri trafik kazasının ardından tesadüfen hastanede aynı odaya alınan Cenk ve Tosun, burada aylarca beraber kalıp arkadaş olunca, dışarı çıktıklarında da aynı eve taşınırlar. Son derece kurnaz ve üçkağıtçı olan Tosun, kazada el ve kollarını kullanma yetisini yitirdiğinden, bütün işlerini saf ve iyi niyetli Cenk'e yaptırmakta, onu kendi vücudunun bir parçası gibi kullanmaktadır. Telefonda gördüğü çiftlik oyunundan esinlenerek bu işten parayı kazanmayı düşünen Tosun, Cenk'in de yardımlarıyla Çift'lik Bank'ı kurar ve paralar akmaya başlar. >365/Haber Merkezi
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum