Reklam
  • Reklam
Berke Merter, vatandaşın çilesini bir kez daha İBB meclisine...

Berke Merter, vatandaşın çilesini bir kez daha İBB meclisine taşıdı    

Daha önce de İstanbul genelindeki üst geçitlerde yaşanan sıkıntıları dile getiren CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi M. Berke Merter, bir kez daha önerge verdi, yetkilileri göreve çağırdı.

10 Mart 2017 - 15:36 - Güncelleme: 10 Mart 2017 - 16:06
Reklam

Cumhuriyet Halk Partili Bahçelievler Belediyesi ve İBB Meclis Üyesi Mehmet Berke Merter, yağışlar sonrası üst geçitlerde oluşan su birikintileri hakkında 3.kez önerge verdi. Tarihi ve kültürel değerler konusundaki hassasiyeti ile yeşil alanlar başta olmak üzere yaşam kalitesinin arttırılması noktasındaki çabasıyla bilinen, verdiği önergelerle dikkatleri üzerine çeken Berke Merter, yetkilileri göreve çağırdı.
Verdiği önergedeki eklerdeki fotoğraflarla üst geçitlerde yaşananları gözler önüne seren CHP’li meclis üyesi Berke Merter, Zeytinburnu’ndaki üst geçit üzerinden örnekler sunarak, “İstanbul’da yağmur yağınca üst geçitlerin özellikle metrobüs duraklarının üst geçitleri su birikintileri ile göl oluyor, vatandaşın üstü başı ıslanıyor, kirleniyor ve yine ne oluyorsa vatandaşa oluyor” ifadelerini kullandı.

YETKİLİLERİ GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ
Önergesinde üst geçitlerin yapımında sıkıntılar olduğuna dikkat çeken Berke Merter, “Üst geçitlerin üzerindeki kaplama için kullanılan malzemelerin kalitesizliği ve merdiven basamakların gönyesinden kaçık olması su birikintilerinin oluşmasına sebep oluyor. Günün her saatinde üst geçitleri kullanmakta olan vatandaşlarımızın bu mağduriyetlerinin giderilmesi için ve sorunun çözülmesi için yetkilileri göreve çağırıyoruz” açıklamalarında bulundu.

VATANDAŞIN PARASI HEBA OLUYOR
Üst geçitlerin sık sık yenilenmesiyle ciddi bir maddi kayıp yaşandığını vurgulayan ve üst geçitlerdeki sıkıntılarla ilgili tespitlerin yapılmasını da isteyen Berke Merter, “Yine tutamaklar ve diğer yapısal konular nedeni ile üst geçitlerin fiziki koşullarının gözden geçirilerek eksiklerinin tespit edilmesi gerekmektedir. Yine üzülerek belirtmeliyim ki, üst geçitlerin defalarca yenilendiğini ve her defasında yenilenen malzemelerin tekrar bozulduğu, kaldırıldığı bilinmektedir bu vesile ile vatandaşın parasının heba olduğu da gözler önündedir” sözleriyle tepki gösterdi. 365/Haber Merkezi

DAHA ÖNCEKİ ÖNERGELERDEN BAZILARI

2017/03/1409650.jpg

Berke Merter vatandaşın çilesini mecliste gözler önüne serdi 

2017/03/7167944.jpg

Şirinevler'deki üstgeçit inşaatını İBB meclisinde tartışmaya açtı

2017/03/9825434.jpg

Vatandaşın üst geçitle imtihanı…

2017/03/2322707.jpg

Üst geçit tehlikeye davetiye çıkartıyor...

2017/03/2031238.jpg

Feci kazanın olduğu yerde üst geçit eylemi...


 


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti İstanbul'da 25 ilçe başkanı değişiyor…
AK Parti İstanbul'da 25 ilçe başkanı değişiyor…
UMADER çocuk istismarı ve tecavüzlere tepki gösterdi
UMADER çocuk istismarı ve tecavüzlere tepki gösterdi