Reklam
  • Reklam
Bakırköy Ülkü Ocakları ’Hocalı Katliamı’nı unutturmadı 

Bakırköy Ülkü Ocakları 'Hocalı Katliamı'nı unutturmadı 

Ülkü Ocakları Bakırköy Teşkilatı, “Hocalı Soykırımı” adlı bir konferans gerçekleştirdi, o günlerde yaşananları bir kez daha hatırlattı. Programda  duygusal anlar da yaşandı.

15 Şubat 2017 - 12:06 - Güncelleme: 15 Şubat 2017 - 12:57
Reklam

Ermenistan ile yaşanan Karabağ Savaşı sırasında, 1992 tarihinde Azerbaycan Cumhuriyeti'nin Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında yaşanan ve AzerbaycanTürkü sivillerin toplu ölümüyle sonuçlanan ‘Hocalı katliamı’ için, Gazete365’in yayın bölgesinde ve ülke genelinde anma programları düzenlendi.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Bakırköy Şubesi düzenlediği anma etkinliğiyle Hocalı Katliamı’nı unutturmadı. Bakırköy Barış Manço Kültür Merkezi’nde “Hocalı Soykırımı” adlı bir konferans gerçekleştiren Bakırköy Ülkü Ocakları’nın programına konuşmacı olarak yazar Aygün Hasanoğlu katılım gösterdi. Yazar Hasanoğlu’nun, Azerbaycan Türkleri'nin yaşadığı o zor günleri anlattığı sırada duygu dolu anlar yaşandı.

Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım başta olmak üzere çevre ülkü ocaklarının da katıldığı program; saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı Bakırköy Ülkü Ocakları Başkanı Cihan Korkmaz’ın konuşmasıyla devam eden programda; önemli açıklamalar yapıldı.

2017/02/9572564.jpg

RUHLARI HALEN HUZUR BULMADI
‘Yüreği vatan diye, bayrak diye çarpan değerli ülküdaşlarım, ülkü ocaklarına mensup olmanın şeref ve gururunu taşıyan; bozkurtlar ve asenalar’ şeklinde seslenerek konuşmasına başlayan Bakırköy Ülkü Ocakları Başkanı Cihan Korkmaz, “Bugün burada bir araya gelme sebebimiz Hocalı katliamıdır. Hocalı’da yapılan zalimliklerdir. Rus askerlerinin desteği ile Hocalı’ya ulaşan gözünü kan bürümüş ermeni askerlerinin yaptığı katliamdır. 25 ve 26 Şubat 1992'de katledilen bebekler, yaşlılar ve ırzına geçilen genç bacılarımız, kadınların canhıraş feryatlarını daha iyi öğrenmek, acılarının acımız olduğunu göstermek için toplanmış bulunmaktayız. O kara gece Hocalı'da ebediyete intikal edenlerin ruhu hala huzur bulamadı. Bunun için bir araya geldik. Acılarının acımız olduğunu göstermek amacıyla bir aradayız” diye konuştu. 365/Haber Merkezi

2017/02/828703.jpg

2017/02/2585661.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Memorial Bahçelievler Hastanesi hizmete açıldı
Memorial Bahçelievler Hastanesi hizmete açıldı
Bahçelievler'de silahlı saldırı: Şahıs operasyonla yakalandı
Bahçelievler'de silahlı saldırı: Şahıs operasyonla yakalandı