Bahçelievler’de "Cami ve Din Görevlileri Haftası"...
  • Reklam
  • Reklam

Bahçelievler'de "Cami ve Din Görevlileri Haftası" nedeniyle programlar düzenleniyor

Bahçelievler Müftülüğü, Cami ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında İl Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz’ı ağırladı. “Cami, Şehir ve Medeniyet” konulu konferansa katılan Prof. Dr. Yılmaz’a hediye ve plaket takdim edildi.

04 Ekim 2017 - 21:16 - Güncelleme: 04 Ekim 2017 - 21:23
Reklam

Cami ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle ülke genelinde olduğu gibi Gazete 365’in yayın bölgesi; Bahçelievler, Bağcılar, Bakırköy ve Güngören’de de çeşitli programlar düzenlendi. Bahçelievler’de de bu kapsamda yapılacak programların açılışı niteliğindeki ilk program; “Cami, Şehir ve Medeniyet” konunu konferans oldu. Konferansa konuşmacı olarak ise İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz katıldı.

Bahçelievler Nurettin Topçu Kültür Merkezi'nde gerçekleşen konferansa; Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Bahçelievler Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, İlçe Emniyet Müdürü Kenan Şaban Süzgün, Tüm İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanı Selami Aykut, din görevlileri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve öğrenciler katıldı.

2017/10/3990282.jpg

Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve sinevizyon gösterimiyle başlayan programda konuşan İl Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, önemli bilgiler aktardı. Peygamber efendimizin hayatın kesitler de aktaran Prof. Dr. Yılmaz, İslam dinin esaslarını anlattı, camilerin sosyal birliktelik ve ortak yaşama ruhunu ayakta tuttuğunu vurguladı.

2017/10/2020502.jpg

ZENGİNİ DE FAKİRE DE CAMİDE BULUŞUYOR
Salonda uyuyanların bir hayli çok olmasıyla dikkat çeken programın açılış konuşmasını yapan Bahçelievler Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, “İslam dini Müslümanlara ve esasen de tüm insanlığa toplumsal olgunluk, yardımlaşma, dayanışma, hoşgörü, birlik ve beraberlik hasletleri kazandırmayı hedefler. Camilerde bu güzel hasletlerin öğretildiği yerdir. Müslümanlar günde beş defa camide toplanarak aynı ibadeti yerine getirir, aynı duayı okur ve aynı saflara dizilir. Bu tablo onlar arasındaki sınıf, zenginlik, fakirlik, makam, mevki ve şöhret farkındalıklarını ortadan kaldırır. Camilerin öneminden söz ederken, din görevlisi arkadaşlarımızı da göz ardı edemeyiz. Onlar sayesinde camilerimizde her gün ezanlarımız okunuyor. Halkımızla bütünleşip, camilerin sayılarını artırmalıyız" ifadelerini kullandı.

2017/10/9827012.jpg

PROF. DR. YILMAZ ADINA 10 FİDAN DİKİLDİ
Programın ardından plaket takdim törenine geçildi. İlk olarak; yıllarını dine adayan ve çok sayıda talebe yetiştiren Fikret Aydın’a, İl Müftüsü Prof. Dr. Yılmaz tarafından plaket verildi. Daha sonra da İlçe Müftüsü Ömer Faruk Bilgili tarafından İl Müftüsü Prof. Dr. Yılmaz’a plaket takdim edildi. İlçe Müftüsü Bilgili, İl Müftüsü Prof. Dr. Yılmaz’a ayrıca kendisi için TEMA vakfı tarafından 10 fidan dikildiğinin belgesini de hediye etti.  

2017/10/5061228.jpg

Program, hatıra fotoğrafı çekimi ardından sona erdi. >365/Haber Merkezi

Bahçelievler Müftülüğü’nün gelecek programları ise şöyle:
1) 5 Ekim saat: 12.00 -Mevlid ve Dua- Yenibosna Merkez Camii
2) 6 Ekim saat:12.00- Mimar Sinan Camii Açılışı
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bu hafta vizyona giren filmler- 15 Aralık
Bu hafta vizyona giren filmler- 15 Aralık
Bahçelievler'de durdurulan minibüste 60 kilo patlayıcı çıktı
Bahçelievler'de durdurulan minibüste 60 kilo patlayıcı çıktı