Reklam
  • Reklam
AK Parti’de kimlerin istifası istenilecek?..

AK Parti'de kimlerin istifası istenilecek?..

Kurban Bayramı’na kadar il başkanlıklarında yaşanacak değişimin ardından, bayram sonrasında yapılacak ilçe kongrelerine de yeni atanan ilçe başkanlarıyla kongreye gidilecek...

07 Ağustos 2017 - 14:05 - Güncelleme: 07 Ağustos 2017 - 14:18
Reklam

AK Parti değişim sürecini il ve ilçelerde başlatıyor. İstanbul il başkanı ve 16 ilçe başkanlarının da önümüzdeki dönemde değişecek isimler arasında olacağı, parti kulislerinde yoğun olarak dile getiriliyor.

Değişim süreci; önce ilçe başkanlıkları için yapılan detaylı çalışmayla start aldı. Değiştirilecek olan ilçe başkanlarının kimler olacağı, hem bölge milletvekilleri, hem ilin teşkilat başkanı, hem de ilçedeki ileri gelen STK’ların görüşleri doğrultusunda tespit edildi. Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplantılarında detaylı şekilde masaya yatırılan kongre sürecinde değişimin en önemli ayağını ise hangi il başkanlarının değiştirileceği oluşturdu.

AK Parti’de kongre sürecinde istifa eden il başkanlarının yerlerine yeni isimler atanacak. Böylelikle ilçe kongreleri başlamadan önce devam etmeyecek olan il başkanları, yerlerini yeni isimlere bırakmış olacak. İlçe kongreleri de yeni gelen il başkanı tarafından organize edilecek. Kurban Bayramı’na kadar il başkanlıklarında yaşanacak değişimin ardından, bayram sonrasında da ilçe kongrelerinin yoğun olarak başlayacağı kaydedildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti İstanbul'da ilçe başkan adayları belirlendi 
AK Parti İstanbul'da ilçe başkan adayları belirlendi 
Tepkili veliler soluğu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde aldılar
Tepkili veliler soluğu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde...