11 Şubat 2016, 06:22 Perşembe

Sarıgül ve Bulut Şirinevler’de halka seslendi...

Siyasi Haber - Sarıgül ve Bulut Şirinevler'de halka seslendi...
Okunma: [ 1521 ]

CHP Bahçelievler Belediye Başkan Adayı Saffet Bulut ile birlikte Şirinevler Meydanı’nda halka seslenen Mustafa Sarıgül, “Alo Fatih” göndermesiyle Başbakan’ın taklidini yaptı.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül ve CHP Bahçelievler Belediye Başkan Adayı Saffet Bulut, Şirinevler Meydanı’nda halka seslendi. Seçim otobüsü üzerinde mini bir miting yapan Sarıgül ve Bulut, iktidarı hedef aldı. Kendisine yönelik yapılan suçlamalara değinen Sarıgül, Başbakan’a elindeki tüm belgeleri çıkartması konusunda çağrıda bulundu. 

Başbakan Erdoğan'ın Habertürk'ten Fatih Saraç'ı arayarak bazı haberlere müdahale ettiği iddialarıyla internete düşen ses kayıtlarına da gönderme yapan Sarıgül, “Alo Fatih, oğlum o malum kişiyi yayınlama. Siz yayınlamıyoruz diyorsunuz ama aşağıdan onu yine bant şeklinde yayınlıyorlar. Alo Fatih beni dinle Fatih yayınlamayın” diyerek Başbakan’ın taklidini yaptı.

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile rant konularında da açıklamalarda bulunan Sarıgül, daha sonra Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi’nde bir süre yürüdü.  Yoğun ilgiyle karşılaşan Sarıgül ve Bulut’a, kimliği belirsiz kişiler tarafından da zaman zaman yumurta atıldı. 

ANKARA’DAKİ RAHATSIZ OLMAYA BAŞLADI
Kendi yönelik karalama kampanyaları yapılsa da seçim çalışmalarına hız vereceğini söyleyen ve önümüzdeki günlerde de Kasımpaşa’yı da ziyaret edeceklerini özellikle vurgulayan Sarıgül, “ Buradan Ankara’ya sesleniyorum; elinizde ne kadar kaset varsa, belge varsa çıkartın. Sarıgül 15 yıl Şişli’deyken bir sorun yoktu. Sarıgül büyükşehir belediyesine aday olduğunda yine bir şey yoktu. Ama ne zaman ki, Sarıgül anketlerde %40’ı geçince Ankara’daki rahatsız olmaya başladı. Sarıgül’ü düşürmeye çalışıyorlar ama Sarıgül yere düşse de bir avuç çamur alır, geri kalkar” şeklinde konuştu.

AKLI İSTANBUL’DA FİKRİ SARIGÜL’DE
Şimdiye kadar hiçbir Başbakan’ın bir il belediye başkan adayının üzerine gitmediğini belirten Sarıgül, “ Başbakan Ankara’da açılış yapıyor İstanbul diyor, Antalya’da açılış yapıyor İstanbul diyor, doların fiyatı artıyor, benzine zam geliyor, işsizlik büyüyor o halen İstanbul diyor. Yani Sayın Başbakan’ın aklı İstanbul’da fikri Sarıgül’de. Ben Başbakan’a çok daha farklı cevaplar verebilirim ama bu benim siyasi terbiyeme, aile terbiyeme yakışmaz. Ancak hangi kanalda konuşmak istiyorsa,  istediği televizyonda görüşmek için Sayın Genel Başkanım Kılıçdaroğlu onu bekliyor” diye konuştu.

MÜCAHİTLER ŞİMDİ OLDU MÜTEAHHİT
“Bunların genel müdürünün kutusundan bile milyon dolarlar çıkıyor” diyen Sarıgül, “Saffet Başkanım da ben de hiçbir şekilde rantın peşinde değiliz. Biz Türkiye Cumhuriyeti’nin şahlanmasının peşindeyiz. Bugünkü iktidardakiler her şeylerini Erbakan hocaya borçlular. Zamanında birbirlerine merhamet bağıyla bağlıydılar, şimdi birbirlerine menfaat ağıyla bağlılar. O dönemde daha inançlı, daha güzel, daha doğru kişiler vardı. O zaman bunların hepsi mücahitti, şimdi ise hepsi oldu müteahhit” ifadelerini kullandı.

ŞİRİNEVLER ATAKÖY’DEN FARKSIZ OLACAK
Bahçelievler’i daha iyi bir konuma taşıyacağın sözünü veren Saffet Bulut da, “ Görüyorum ki, artık meydanlar bize yetmiyor. Sizler beni iyi tanıyorsunuz. 1994-2004 yılları arasında Bahçelievler’de belediye başkanlığı yaptım. Bahçelievler’in İstanbul’da oturulmak istenen birinci ilçe haline getirdim.  O dönem büyükşehir belediyesini yaptığı anketlerde bu ortaya çıktı. Çünkü Bahçelievler’de çok büyük hizmetler yaptık. Halkın içine indiğimizde geçmiş dönem yaptığımız hizmetlerin yansımasını vatandaşın ilgisinden anlıyoruz. Biz geleceğiz ve yeniden Bahçelievler’i eski konumuna dönüştüreceğiz. Kentsel dönüşümle Şirinevler ve tüm ilçe karşıda gördüğünüz Ataköy’den daha güzel olacak. Bunun sözünü burada veriyorum” dedi.

Yorumlar

hande
01 Mart 2014, 16:49 Cumartesi
sn saffet bulut sen bu belediyeyi unut niyemi önce geçmişine sonrada meclis adayı listelerine.. mucize lazım sana heygidi heyy hasan tapan seyit ali aydoğmuş daha dün partiye gelen süleyman çimen bunlarla senin işin zor ve tabiki halkında seninle işi çookk zorr
general
01 Mart 2014, 11:13 Cumartesi
inşallah istanbulu işgal altından kurtarırsın Sarıgül.çaldıkları yeter gitsinler artık
......
22 Şubat 2014, 14:56 Cumartesi
Esnaf gezisi halkın yüksek katılımıyla miting oldu :) Çok güzel bir konuşmaydı projelere bayıldık.
beta
21 Şubat 2014, 20:12 Cuma
CHP de Meclis Üyesi Adayından, Belediye Başkan Adayına, Milletvekilinden, Genel Başkanına kadar kimsenin verilemeyecek hesabı yoktur.Atın at gözlüklerinizi, görün gerçekleri artık, koyun olarak kalmasın kimse ..
.....
21 Şubat 2014, 18:41 Cuma
ali haydar yerini almış yine bazen sahne merdiveninde bazen kürsü arkasında bazen otobüs tepesinde bazen bazen bazen .... ya işin boy poz endam...
dokuz ışık
21 Şubat 2014, 18:23 Cuma
b.evler de....istanbul.da sarıgül....