Bugun...
Reklam


Sarıgül ve Bulut Şirinevler’de halka seslendi...
CHP Bahçelievler Belediye Başkan Adayı Saffet Bulut ile birlikte Şirinevler Meydanı’nda halka seslenen Mustafa Sarıgül, “Alo Fatih” göndermesiyle Başbakan’ın taklidini yaptı.

Sarıgül ve Bulut Şirinevler’de halka seslendi...
+ -
Advert

CHP İstanbul Buyukşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgul ve CHP Bahçelievler Belediye Başkan Adayı Saffet Bulut, Şirinevler Meydanı’nda halka seslendi. Seçim otobusu uzerinde mini bir miting yapan Sarıgul ve Bulut, iktidarı hedef aldı. Kendisine yönelik yapılan suçlamalara değinen Sarıgul, Başbakan’a elindeki tum belgeleri çıkartması konusunda çağrıda bulundu.

Başbakan Erdoğan'ın Haberturk'ten Fatih Saraç'ı arayarak bazı haberlere mudahale ettiği iddialarıyla internete duşen ses kayıtlarına da gönderme yapan Sarıgul, “Alo Fatih, oğlum o malum kişiyi yayınlama. Siz yayınlamıyoruz diyorsunuz ama aşağıdan onu yine bant şeklinde yayınlıyorlar. Alo Fatih beni dinle Fatih yayınlamayın" diyerek Başbakan’ın taklidini yaptı.

Yolsuzluk ve ruşvet operasyonu ile rant konularında da açıklamalarda bulunan Sarıgul, daha sonra Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi’nde bir sure yurudu. Yoğun ilgiyle karşılaşan Sarıgul ve Bulut’a, kimliği belirsiz kişiler tarafından da zaman zaman yumurta atıldı.

ANKARA’DAKİ RAHATSIZ OLMAYA BAŞLADI
Kendi yönelik karalama kampanyaları yapılsa da seçim çalışmalarına hız vereceğini söyleyen ve önumuzdeki gunlerde de Kasımpaşa’yı da ziyaret edeceklerini özellikle vurgulayan Sarıgul, “ Buradan Ankara’ya sesleniyorum; elinizde ne kadar kaset varsa, belge varsa çıkartın. Sarıgul 15 yıl Şişli’deyken bir sorun yoktu. Sarıgul buyukşehir belediyesine aday olduğunda yine bir şey yoktu. Ama ne zaman ki, Sarıgul anketlerde %40’ı geçince Ankara’daki rahatsız olmaya başladı. Sarıgul’u duşurmeye çalışıyorlar ama Sarıgul yere duşse de bir avuç çamur alır, geri kalkar" şeklinde konuştu.

AKLI İSTANBUL’DA FİKRİ SARIGÜL’DE
Şimdiye kadar hiçbir Başbakan’ın bir il belediye başkan adayının uzerine gitmediğini belirten Sarıgul, “ Başbakan Ankara’da açılış yapıyor İstanbul diyor, Antalya’da açılış yapıyor İstanbul diyor, doların fiyatı artıyor, benzine zam geliyor, işsizlik buyuyor o halen İstanbul diyor. Yani Sayın Başbakan’ın aklı İstanbul’da fikri Sarıgul’de. Ben Başbakan’a çok daha farklı cevaplar verebilirim ama bu benim siyasi terbiyeme, aile terbiyeme yakışmaz. Ancak hangi kanalda konuşmak istiyorsa, istediği televizyonda göruşmek için Sayın Genel Başkanım Kılıçdaroğlu onu bekliyor" diye konuştu.

MÜCAHİTLER ŞİMDİ OLDU MÜTEAHHİT
“Bunların genel mudurunun kutusundan bile milyon dolarlar çıkıyor" diyen Sarıgul, “Saffet Başkanım da ben de hiçbir şekilde rantın peşinde değiliz. Biz Turkiye Cumhuriyeti’nin şahlanmasının peşindeyiz. Bugunku iktidardakiler her şeylerini Erbakan hocaya borçlular. Zamanında birbirlerine merhamet bağıyla bağlıydılar, şimdi birbirlerine menfaat ağıyla bağlılar. O dönemde daha inançlı, daha guzel, daha doğru kişiler vardı. O zaman bunların hepsi mucahitti, şimdi ise hepsi oldu muteahhit" ifadelerini kullandı.

ŞİRİNEVLER ATAKÖY’DEN FARKSIZ OLACAK
Bahçelievler’i daha iyi bir konuma taşıyacağın sözunu veren Saffet Bulut da, “ Göruyorum ki, artık meydanlar bize yetmiyor. Sizler beni iyi tanıyorsunuz. 1994-2004 yılları arasında Bahçelievler’de belediye başkanlığı yaptım. Bahçelievler’in İstanbul’da oturulmak istenen birinci ilçe haline getirdim. O dönem buyukşehir belediyesini yaptığı anketlerde bu ortaya çıktı. Çunku Bahçelievler’de çok buyuk hizmetler yaptık. Halkın içine indiğimizde geçmiş dönem yaptığımız hizmetlerin yansımasını vatandaşın ilgisinden anlıyoruz. Biz geleceğiz ve yeniden Bahçelievler’i eski konumuna dönuştureceğiz. Kentsel dönuşumle Şirinevler ve tum ilçe karşıda görduğunuz Ataköy’den daha guzel olacak. Bunun sözunu burada veriyorum" dedi.
Editör: 1İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YUKARI