Bugun...
Reklam


Saadet Partisi’nden "Arakan katliamını protesto" mitingi
Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı Kadıköy’de, Arakan’da Müslümanlara karşı yapılan katliamı protesto etmek için "Bütün Zalimlere Lanet" miting düzenledi. Milli Gazetenin manşete taşıdığı mitinge Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak’ta katıldı.

Saadet Partisi’nden
+ -
Advert

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nın Kadıköy’de düzenlediği "Bütün Zalimlere Lanet" mitinge, Saadet Partisi Bahçelievler, Bağcılar, Güngören ve Bakırköy ilçe teşkilatlarının yanı sıra vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi.

Yaklaşık 25 bin kişinin katıldığı mitingde, sık sık tekbir getirerek ‘Arakan yanıyor, Saadet’i bekliyor’, ‘Yaşasın Müslüman kardeş Arakan’, ‘Müslüman uyuma, Arakan’a sahip çık’ sloganları attı. Havanın sıcak olması dolayısıyla miting alanında zaman zaman bayılan vatandaşlar oldu.


Mitingde konuşma yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, “Sizin bu onurlu duruşunuzdan aldığım cesaretle sesleniyor ve diyorum ki; Kadıköy Meydanı bugün Tahrir Meydanı olmuştur. Arada tek bir fark vardır. Tahrir meydanı, Mısır zalimini devirmişti. Kadıköy Meydanı ise bütün zalimlerin devrilişinin müjdesi olacaktır” dedi.
Arakan’da insanlık tarihinde eşine az rastlanır bir kıyım yaşandığını ifade eden Kamalak, “Bülbül yuvasını baykuşlar talan etmişlerdir” şeklinde konuştu.

Arakan Müslümanlar Birliği Başkanı Nurul İslam’da yaptığı konuşmasında “Bunun bir soy kırım olduğunu söyleyip güvenlik güçleri Budistlerden oluşmakta ve köyleri basıp kadın, çocuk herkesi öldürmektedir. Ve özellikle din ulemasıyla eğitimlileri hedef almaktadır” dedi.
Editör: 1İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YUKARI