Kapat

Gazete 365

Saadet Partisi’nden "Arakan katliamını protesto" mitingi

Siyasi Haber Saadet Partisi'nden 'Arakan katliamını protesto' mitingi
06 Ağustos 2012, 02:47 Pazartesi (1079)

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı Kadıköy’de, Arakan’da Müslümanlara karşı yapılan katliamı protesto etmek için "Bütün Zalimlere Lanet" miting düzenledi. Milli Gazetenin manşete taşıdığı mitinge Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak’ta katıldı.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nın Kadıköy’de düzenlediği "Bütün Zalimlere Lanet" mitinge, Saadet Partisi Bahçelievler, Bağcılar, Güngören ve Bakırköy ilçe teşkilatlarının yanı sıra vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi.

Yaklaşık 25 bin kişinin katıldığı mitingde, sık sık tekbir getirerek ‘Arakan yanıyor, Saadet’i bekliyor’, ‘Yaşasın Müslüman kardeş Arakan’, ‘Müslüman uyuma, Arakan’a sahip çık’ sloganları attı. Havanın sıcak olması dolayısıyla miting alanında zaman zaman bayılan vatandaşlar oldu.


Mitingde konuşma yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, “Sizin bu onurlu duruşunuzdan aldığım cesaretle sesleniyor ve diyorum ki; Kadıköy Meydanı bugün Tahrir Meydanı olmuştur. Arada tek bir fark vardır. Tahrir meydanı, Mısır zalimini devirmişti. Kadıköy Meydanı ise bütün zalimlerin devrilişinin müjdesi olacaktır” dedi.
Arakan’da insanlık tarihinde eşine az rastlanır bir kıyım yaşandığını ifade eden Kamalak, “Bülbül yuvasını baykuşlar talan etmişlerdir” şeklinde konuştu.

Arakan Müslümanlar Birliği Başkanı Nurul İslam’da yaptığı konuşmasında “Bunun bir soy kırım olduğunu söyleyip güvenlik güçleri Budistlerden oluşmakta ve köyleri basıp kadın, çocuk herkesi öldürmektedir. Ve özellikle din ulemasıyla eğitimlileri hedef almaktadır” dedi.

Etiketler:
Yorum yapın
Rumuz  
Güvenlik Kodunu Girin

1500
Yorumlarınızı, tamamı büyük harflerle YAZMAYINIZ.
Küfür, hakaret, rencide edici kelimeler ve, inançlara saldırı içeren yorumlar yayımlanmamaktadır.
Yorumlarınız incelendikten sonra yayınlanacaktır (biraz zaman alabilir)
Yorumlar
 
Yenibosnadan Asım
06.08.2012 22:35:18

Emeği geçenlerden Allah razı olsun...

 
Abdullah Akçay
06.08.2012 10:21:10

Dünyanın Her Tarafında ki Katledilen Ve Ezilen Müslümanların Dertleriyle Dertlenmek İçin Miting Düzenleyerek İnsanlığı Kıyama Kaldıran; 'Domuzdan Post,Gavurdan Dost Olmaz'' Diyerek Çözümün İSLAM BİRLİĞİ VE İSLAM KARDEŞLİĞİ Olduğunu Haykıran SAADET PARTİMİZİ ve Bu Muhteşem Mitinge Destek Veren Aziz Milletimize Şükranlarımı Sunarım.

 
M.Seyit
06.08.2012 03:01:02

Allah Razı olsun... Şehitlerimiz içinde bir miting bekliyoruz...

Yorumunu Facebook'ta yap

Bayram Kırtaş
Çiftlikten köye, beldeden ilçeye…

Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2011 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz | Tel : +90 212 442 24 24 / Faks : +90 212 442 81 01 | sitemap | ZDWEB
RSS Haber | Yandex Haber
0,03125