06 Şubat 2016, 15:16 Cumartesi

Saadet Partisi İstanbul adayları

Siyasi Haber - Saadet Partisi İstanbul adayları
Okunma: [ 3985 ]

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve ilçe belediye başkan adayları görücüye çıktı.

Yerel seçimlere sayılı günler kala belediye başkan adaylarını açıklamaya başlayan Saadet Partisi, Küçükçekmece Arena Mega’da düzenlediği aday tanıtım programı ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve ilçe belediye başkan adaylarını partililere ve kamuoyuna tanıttı.

İl Başkanı Selman  Esmerer’in İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak ilan edildiği programda; Gazete365’in yayın bölgesi Bahçelievler’de Necmettin Erbakan’ın danışmanı Ali İhsan Gündoğdu, Bağcılar’da mevcut İlçe Başkanı Beşir İstemi sağlık sorunları nedeniyle adaylıktan çekildi. Yerine, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcılarından Mesut Doğan Saadet Partisi Bağcılar Belediye Başkan Adayı oldu. Bakırköy’de mevcut İlçe Başkanı Ramazan Boyalık, Güngören’de ise İl Başkan Yardımcısı Abdülkadir Çelebi Belediye Başkan Adayı oldu.

SELMAN ESMERER
Saadet Partisi İstanbul Belediye Başkan Adayı Selman Esmerer, 1959 yılında İstanbul’da doğdu. Aslen Erzincanlıdır. 1981 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Bölümü’nden mezun oldu. Askerlik hizmetini Osmani’ye yedek subay olarak yerine getirdi.Siyasi hayata 1983 yılında Refah Partisi İstanbul kurucu il yönetim kurulu üyesi olarak başladı. Refah Partisi’nde birim başkan yardımcılıkları ve il yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.
Fazilet Partisi kurcu il yönetim kurulu üyeliği ve İl Başkan Yardımcılığı gibi çeşitli görevler üstlendi. Saadet Partisi’nde de kurcu il yönetim kurulu üyesi olan Esmerer, Refah Partisi davasında bir yıla mahkum oldu.Saadet Partisi’nin 17 Ekim 2010 tarihinde yapılan büyük kongresinde GİK üyeliği’ne seçilen ve sonrasında da İstanbul İL Başkanlığı’na atanan Esmerer, Beykoz İlçesi’nde ikamet etmektedir.
Ambalaj sektöründe ticari faaliyetlerini Sürdüren Selman Esmerer, İSOM (İstanbul Oluklu Mukavva Üreticileri Derneği) başkan yardımcısı, ASKON ve MÜSİAD üyesi olup, evli ve dört çocuk babasıdır.

ALİ İHSAN GÜNDOĞDU
Saadet Partisi Bahçelievler Belediye Başkan Adayı Ali İhsan Gündoğdu, 1972 yılında Rize'de doğdu. İlkokulu Rize'de Ortaokulu ve Liseyi İstanbul'da tamamladı. 1995 yılında İTÜ Sakarya Mühendislik Fen Bilimleri Enstitüsünü, İnşaat Mühendisliği Yapı Anabilim dalından Yüksek Mühendis ünvanı aldı.

1996 yılında Prof.Dr.Necmettin Erbakan'ın Başbakan olması ile Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğü ve SATEG ( Başbakanlık Strateji Araştırma ve Teknoloji Geliştirme Başmüşavirliği) bünyesinde çalışmaya başladı. Bu dönemde ülkemiz için çok önem arz eden Türkiye'de Yerli Metro üretimi Projesi, Yerli Zirai İlaçlama ve Yangın Uçağı üretimi Projesi, THY bünyesine 54 adet orta menzilli uçak alım projesi gibi bir çok projede çalıştı.

Türkiye Wushu-Kungfu-Aikido Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi, İKEV (İlim Kültür ve Eğitim Vakfı) Yönetim Kurulu Üyesi, Teknik Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, Başakşehir Kızılayı Kurucusu ve Yönetim Kurulu üyesidir. Bahçelievler'de ikamet eden Gündoğdu evli ve 3 çocuk babası olup İngilizce bilmektedir. 

MESUT DOĞAN

Saadet Partisi Bağcılar Belediye Başkan Adayı Beşir İstemi sağlık sorunları nedeniyle adaylıktan çekildi. Yerine, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcılarından Mesut Doğan Saadet Partisi Bağcılar Belediye Başkan Adayı oldu.
Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan Gazi Üniversitesi Ankara, Teknik Eğitim Fakültesi, Metal İşler mezunu. 1972 Tokat Niksar doğumlu olan Mesut Doğan evli ve 4 çocuk babası.

 

RAMAZAN BOYALIK
Saadet Partisi Bakırköy Belediye Başkan Adayı Ramazan Boyalık,1979 Edirne Keşan doğumludur. İlköğretimini Keşan Anafartalar İlköğretim Okulunda, ortaöğretimini ise Malkara İmam Hatip Lisesinde tamamlamıştır. Lise yıllarında Malkara Spor Kulübü’nde amatör futbolculuk yapmıştır.2001 yılında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans eğitimini, 2007 yılında ise Marmara Üniversitesi Kamu Hukuku Bilim dalında Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır.

2002 yılından itibaren serbest avukatlık yapmaktadır. Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık Ofisi halen İBRA Hukuk Bürosu unvanıyla Bakırköy Osmaniye'de hizmet vermektedir.
Fatih Anadolu Gençlik Derneği kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği, Hukukçular Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Halen Hukuki Araştırmalar Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyeliği devam etmektedir. 2005 yılından itibaren Bakırköy İlçe Başkan yardımcılığı yapmış ve 2012 yılından itibaren İlçe Başkanı olarak görevine devam etmiştir.2011 Genel Seçimlerinde Saadet Partisi 3. bölge Milletvekili adayı olarak çalışmalara katılmıştır. Evli, iki çocuk babasıdır.

ABDÜLKADİR ÇELEBİ
Saadet Partisi Güngören Belediye Başkan Adayı Abdülkadir Çelebi,1964 yılında Trabzon ili Of ilçesine bağlı Bölümlü beldesinde doğdu. İlkokulu kısmen Haymana/Ankara’da, ortaöğretimini memleketinde tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

80’li yılların başında Avrupa Milli Görüş Teşkilatları Avusturya 2. Bölge Gençlik Teşkilatı’nda başlayan siyasi ve sosyal hayatında bir kısım derneklerde kurucu ve yönetici olarak hizmetlerde bulundu. Son genel seçimlerde İstanbul 3.Bölge Milletvekili Adayı oldu.

Halen Bağcılar Trabzonlular Dernek Başkanlığı, Cansuyu Derneği İstanbul gönüllüsü, 2004 yılından bu yana da Saadet Partisi İl Başkan Yardımcılığı görevleri devam etmektedir.  Almanca bilmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

DİĞER İLÇE ADAYLARI

Büyük coşkunun yaşandığı ve kalabalığın salon dışına taştığı programda açıklanan diğer isimler ise şöyle; Arnavutköy Belediye Başkan Adayı Yusuf Dal, Avcılar Belediye Başkan Adayı Ender Esinler, Bağcılar Belediye Başkan Adayı Beşir İstemi, Bahçelievler Belediye Başkan Adayı Ali İhsan Gündoğdu, Bakırköy Belediye Başkan Adayı Ramazan Boyalık, Başakşehir Belediye Başkan Adayı Neşet Çevik, Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı İsmail Acar, Beykoz Belediye Başkan Adayı Selman Yücel, Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Mustafa Kaya, Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mahmut Ustahaliloğlu, Esenler Belediye Başkan Adayı Erol Urhan, Eyüp Belediye Başkan Adayı Celal Çoban, Fatih Belediye Başkan Adayı Lütfi Kibiroğlu, Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Adayı Bilal Ay, Güngören Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Çelebi, Kadıköy Belediye Başkan Adayı Bekir Cesur, Kağıthane Belediye Başkan Adayı Zeynel Keskin, Kartal Belediye Başkan Adayı Ali İsmail Kızılgöz, Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Varol Şahin, Maltepe Belediye Başkan Adayı Mustafa Akın, Pendik Belediye Başkan Adayı Mahmut Kılıç, Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Recai Demiryürek, Sarıyer Belediye Başkan Adayı Şükrü Dural, Silivri Belediye Başkan Adayı Kadir Tokalı, Sultanbeyli Belediye Başkan Adayı Halil İbrahim Arıkan, Sultangazi Belediye Başkan Adayı Hasan Akpınar, Şişli Belediye Başkan Adayı Engin Yılmaz, Tuzla Belediye Başkan Adayı Ahmet Dikici, Ümraniye Belediye Başkan Adayı Yusuf Yüksel, Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Yahya Kemal Hayırlıoğlu.

Yorumlar

mehmet
13 Ocak 2014, 19:13 Pazartesi
öncelikle bahçelievler adayına başarılar diliyorum bundan sonra dilimiz yandı artık oyumuz saadet partisine
hakan bahadırım
13 Ocak 2014, 16:42 Pazartesi
bahçelievlere yakışan biri olmuş , başarılarla
cengiz
07 Ocak 2014, 18:56 Salı
saadet partisine başarılar dilerim syn lütfi kibiroğlunun fatih ilçesine başkan olacağına inanıyorum.
Abdullah Akçay.
07 Ocak 2014, 16:43 Salı
***BAHÇELİEVLER'E GÜNDOĞDU*** Saadet Kazanınca ,Bahçelievler Kazanacak, Saadet Kazanınca ,İstanbul Kazanacak, Saadet Kazanınca ,TÜRKİYE Kazanacak ve Saadet Kazanınca TÜM İNSANLIK KAZANACAK !...
Yenibosnalı
06 Ocak 2014, 18:44 Pazartesi
Hayırlı olsun...