Bugun...
Reklam


Saadet Partisi İstanbul adayları
Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve ilçe belediye başkan adayları görücüye çıktı.

Saadet Partisi İstanbul adayları
+ -
Advert

Yerel seçimlere sayılı gunler kala belediye başkan adaylarını açıklamaya başlayan Saadet Partisi, Kuçukçekmece Arena Mega’da duzenlediği aday tanıtım programı ile İstanbul Buyukşehir Belediye Başkan Adayı ve ilçe belediye başkan adaylarını partililere ve kamuoyuna tanıttı.

İl Başkanı Selman Esmerer’in İstanbul Buyukşehir Belediye Başkan Adayı olarak ilan edildiği programda; Gazete365’in yayın bölgesi Bahçelievler’de Necmettin Erbakan’ın danışmanı Ali İhsan Gundoğdu, Bağcılar’da mevcut İlçe Başkanı Beşir İstemi sağlık sorunları nedeniyle adaylıktan çekildi. Yerine, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcılarından Mesut Doğan Saadet Partisi Bağcılar Belediye Başkan Adayı oldu. Bakırköy’de mevcut İlçe Başkanı Ramazan Boyalık, Gungören’de ise İl Başkan Yardımcısı Abdulkadir Çelebi Belediye Başkan Adayı oldu.

SELMAN ESMERER
Saadet Partisi İstanbul Belediye Başkan Adayı Selman Esmerer, 1959 yılında İstanbul’da doğdu. Aslen Erzincanlıdır. 1981 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Bölumu’nden mezun oldu. Askerlik hizmetini Osmani’ye yedek subay olarak yerine getirdi.Siyasi hayata 1983 yılında Refah Partisi İstanbul kurucu il yönetim kurulu uyesi olarak başladı. Refah Partisi’nde birim başkan yardımcılıkları ve il yönetim kurulu uyeliği görevlerinde bulundu.
Fazilet Partisi kurcu il yönetim kurulu uyeliği ve İl Başkan Yardımcılığı gibi çeşitli görevler ustlendi. Saadet Partisi’nde de kurcu il yönetim kurulu uyesi olan Esmerer, Refah Partisi davasında bir yıla mahkum oldu.Saadet Partisi’nin 17 Ekim 2010 tarihinde yapılan buyuk kongresinde GİK uyeliği’ne seçilen ve sonrasında da İstanbul İL Başkanlığı’na atanan Esmerer, Beykoz İlçesi’nde ikamet etmektedir.
Ambalaj sektörunde ticari faaliyetlerini Surduren Selman Esmerer, İSOM (İstanbul Oluklu Mukavva Üreticileri Derneği) başkan yardımcısı, ASKON ve MÜSİAD uyesi olup, evli ve dört çocuk babasıdır.

ALİ İHSAN GÜNDOĞDU
Saadet Partisi Bahçelievler Belediye Başkan Adayı Ali İhsan Gundoğdu, 1972 yılında Rize'de doğdu. İlkokulu Rize'de Ortaokulu ve Liseyi İstanbul'da tamamladı. 1995 yılında İTÜ Sakarya Muhendislik Fen Bilimleri Enstitusunu, İnşaat Muhendisliği Yapı Anabilim dalından Yuksek Muhendis unvanı aldı.

1996 yılında Prof.Dr.Necmettin Erbakan'ın Başbakan olması ile Başbakanlık Özel Kalem Mudurluğu ve SATEG ( Başbakanlık Strateji Araştırma ve Teknoloji Geliştirme Başmuşavirliği) bunyesinde çalışmaya başladı. Bu dönemde ulkemiz için çok önem arz eden Turkiye'de Yerli Metro uretimi Projesi, Yerli Zirai İlaçlama ve Yangın Uçağı uretimi Projesi, THY bunyesine 54 adet orta menzilli uçak alım projesi gibi bir çok projede çalıştı.

Turkiye Wushu-Kungfu-Aikido Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi, İKEV (İlim Kultur ve Eğitim Vakfı) Yönetim Kurulu Üyesi, Teknik Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, Başakşehir Kızılayı Kurucusu ve Yönetim Kurulu uyesidir. Bahçelievler'de ikamet eden Gundoğdu evli ve 3 çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.

MESUT DOĞAN

Saadet Partisi Bağcılar Belediye Başkan Adayı Beşir İstemi sağlık sorunları nedeniyle adaylıktan çekildi. Yerine, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcılarından Mesut Doğan Saadet Partisi Bağcılar Belediye Başkan Adayı oldu.
Saadet Partisi Genel İdare Kurulu uyesi ve Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan Gazi Üniversitesi Ankara, Teknik Eğitim Fakultesi, Metal İşler mezunu. 1972 Tokat Niksar doğumlu olan Mesut Doğan evli ve 4 çocuk babası.

RAMAZAN BOYALIK
Saadet Partisi Bakırköy Belediye Başkan Adayı Ramazan Boyalık,1979 Edirne Keşan doğumludur. İlköğretimini Keşan Anafartalar İlköğretim Okulunda, ortaöğretimini ise Malkara İmam Hatip Lisesinde tamamlamıştır. Lise yıllarında Malkara Spor Kulubu’nde amatör futbolculuk yapmıştır.2001 yılında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakultesinde lisans eğitimini, 2007 yılında ise Marmara Üniversitesi Kamu Hukuku Bilim dalında Yuksek Lisans eğitimini tamamlamıştır.

2002 yılından itibaren serbest avukatlık yapmaktadır. Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık Ofisi halen İBRA Hukuk Burosu unvanıyla Bakırköy Osmaniye'de hizmet vermektedir.
Fatih Anadolu Gençlik Derneği kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği, Hukukçular Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Halen Hukuki Araştırmalar Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu uyeliği devam etmektedir. 2005 yılından itibaren Bakırköy İlçe Başkan yardımcılığı yapmış ve 2012 yılından itibaren İlçe Başkanı olarak görevine devam etmiştir.2011 Genel Seçimlerinde Saadet Partisi 3. bölge Milletvekili adayı olarak çalışmalara katılmıştır. Evli, iki çocuk babasıdır.

ABDÜLKADİR ÇELEBİ
Saadet Partisi Gungören Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Çelebi,1964 yılında Trabzon ili Of ilçesine bağlı Bölumlu beldesinde doğdu. İlkokulu kısmen Haymana/Ankara’da, ortaöğretimini memleketinde tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakultesi Kamu Yönetimi bölumunden mezun oldu.

80’li yılların başında Avrupa Milli Göruş Teşkilatları Avusturya 2. Bölge Gençlik Teşkilatı’nda başlayan siyasi ve sosyal hayatında bir kısım derneklerde kurucu ve yönetici olarak hizmetlerde bulundu. Son genel seçimlerde İstanbul 3.Bölge Milletvekili Adayı oldu.

Halen Bağcılar Trabzonlular Dernek Başkanlığı, Cansuyu Derneği İstanbul gönullusu, 2004 yılından bu yana da Saadet Partisi İl Başkan Yardımcılığı görevleri devam etmektedir. Almanca bilmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

DİĞER İLÇE ADAYLARI

Buyuk coşkunun yaşandığı ve kalabalığın salon dışına taştığı programda açıklanan diğer isimler ise şöyle; Arnavutköy Belediye Başkan Adayı Yusuf Dal, Avcılar Belediye Başkan Adayı Ender Esinler, Bağcılar Belediye Başkan Adayı Beşir İstemi, Bahçelievler Belediye Başkan Adayı Ali İhsan Gundoğdu, Bakırköy Belediye Başkan Adayı Ramazan Boyalık, Başakşehir Belediye Başkan Adayı Neşet Çevik, Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı İsmail Acar, Beykoz Belediye Başkan Adayı Selman Yucel, Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Mustafa Kaya, Buyukçekmece Belediye Başkan Adayı Mahmut Ustahaliloğlu, Esenler Belediye Başkan Adayı Erol Urhan, Eyup Belediye Başkan Adayı Celal Çoban, Fatih Belediye Başkan Adayı Lutfi Kibiroğlu, Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Adayı Bilal Ay, Gungören Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Çelebi, Kadıköy Belediye Başkan Adayı Bekir Cesur, Kağıthane Belediye Başkan Adayı Zeynel Keskin, Kartal Belediye Başkan Adayı Ali İsmail Kızılgöz, Kuçukçekmece Belediye Başkan Adayı Varol Şahin, Maltepe Belediye Başkan Adayı Mustafa Akın, Pendik Belediye Başkan Adayı Mahmut Kılıç, Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Recai Demiryurek, Sarıyer Belediye Başkan Adayı Şukru Dural, Silivri Belediye Başkan Adayı Kadir Tokalı, Sultanbeyli Belediye Başkan Adayı Halil İbrahim Arıkan, Sultangazi Belediye Başkan Adayı Hasan Akpınar, Şişli Belediye Başkan Adayı Engin Yılmaz, Tuzla Belediye Başkan Adayı Ahmet Dikici, Ümraniye Belediye Başkan Adayı Yusuf Yuksel, Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Yahya Kemal Hayırlıoğlu.
Editör: 1İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YUKARI