Bugun...
Reklam


MHP Kadın Kolları Genel Başkanı Şennur Şenel Bahçelievler'de
3 Mayıs Dünya Türkçülük Günü Bahçelievler’de de MHP İl Başkanı Abdurrahman Başkan ve MHP Kadın Kolları Genel Başkanı Şennur Şenel’in katılımlarıyla kutlandı.

MHP Kadın Kolları Genel Başkanı Şennur Şenel Bahçelievler'de
+ -
Advert

3 Mayıs 1944 yılında Türkçülük -Turancılık davasında yaşananlara tepki göstermek amacıyla ilk kez 3 Mayıs 1945 tarihinde 10 mahkûm tarafından kutlanan Türkçülük Bayramı bu yıl da unutulmadı.

Ülke genelinde coşkulu kutlamalara sahne olan Türkçülük Bayramı Bahçelievler’de de düzenlenen etkinlik ve programlarla kutlandı. MHP Bahçelievler İlçe Teşkilatı tarafından Olimpik Düğün Salonu’nda düzenlen programa; MHP İstanbul İl Başkanı Abdurrahman Başkan, MHP Kadın Kolları Genel Başkanı Şennur Şenel, MHP İstanbul İl Yöneticilerinden Suat Taştan, Muhrrem Çelik, Recai Alp, MHP Bahçelievler İlçe Başkanı Mehmet Kaya, Bahçelievler Ülkü Ocakları Başkanı Sami Poyraz, MHP Bahçeleivler Kadın Kolları Başkanı Fatoş Yıldırım Çokgüler, Güngören Kadın Kolları Başkanı Fatma Çelebi, Samsunlular Derneği Kadın Kolları Başkanı İlknur Akbaş, İstanbul Muhtarları Dayanışma Derneği Başkanı Selami Aykut, İstanbul Muhtarları Eğitim Derneği Başkanı Galip Karayiğit ve çok sayıda partili katıldı.

Türk milletini tarihi geçmişinin gözler önüne serildiği programda, Türkçülük Günü’nün öneminden bahsedildi. Türk toplumunun tarihinde kadının yeri ve öneminin de vurgulandığı konuşmalarda, hükümetin yönelik de ağır eleştirilerde bulunuldu.

ADETA DAMARIMIZA BASIYORLAR
Türk milletinin tarihini anlatan MHP Kadın Kolları Genel Başkanı Şennur Şenel, ülkenin bölünmek istendiğini söyledi. Böl, parçala, yönet politikasının uygulanmaya çalışıldığını belirten Başkan Şennur Şenel, “Bizi milliyetçilikle suçlayanlar, asıl etnik milliyetçilikle bizi ayrıştırıp, parçalamaya çalışıyorlar. ‘Sen Türk'sün, Sen Çerkez’sin. Sen Kürt’sün’ diyerek aramıza nifak tohumları serpiyorlar. Biz diyoruz ki, ‘Biz Laz, Türk, Kürt, Çerkez ayrımı tanımıyoruz. Biz hep beraber Türk'üz.’ Aslında onlarda bizi anlıyorlar. Ama tuzağa düşürmeye çalışıyorlar. Biliyorlar ki, Türkler bu konuda hassas, damarımıza basıp tepki vermemizi istiyorlar. Bizi ırkçı, kaba olarak göstermek, kötülemek için üzerimize geliyorlar. Bizim kökümüz, soyumuz, dünümüz, bugünümüz geçmişte birdi, gelecekte de bir ve beraber olacaktır” dedi.

Hükümetin sürekli gündemi değiştirerek halkı uyutmaya çalıştığını öne süren Başkan Şenel, “Türk milleti bin yıldır dünyada vardır ve tarihin kaydettiği en uzun süre var olan devlettir. Bir tarihçi; 'Tarihten Türk milletini çıkartın, geriye hiç bir şey kalmaz' demiştir. Biz tarih boyunca büyük olmak üzere çok sayıda devlet kurmuşuz. Göktürk devletinden sonra da Türk adını taşıyan ikinci devletimiz Türkiye Cumhuriyeti'dir. İşte bu yüzden bu büyük isme, bu vatana, bu bayrağa sahip çıkacağız. Rahmetli başbuğumuzun, 'Her biriniz bir bayraksınız ve bayrağı yere düşürüp kirletmeyin, bizim görevimiz onu taşımaktır' sözünü unutmayın” şeklinde konuştu.

HALK REFERANDUMLA KANDIRILABİLİR
“Biz yataklarımıza yattığımızda rahatlıkla uyuyamıyoruz” diyen Başkan Şenel, konuşmasında Anayasa çalışmalarına da değindi. Anayasa’dan Türklük kavramını çıkarılmak istendiğini ve halkın tepkisiz kaldığını dile getiren Şen, “Sade vatandaş işin farkında olmadığı için, dizilerle kendini avutup, kaygılarını bir kenara bırakıp rahatlıkla uyuyabiliyor. Bilsinler ki, biz Türklüğümüz kadar İslamiyet’le de gurur duyuyoruz ve hepimiz Müslüman’ız elhamdülillah” dedi ve konuşmasını şöyle tamamladı:
“Anayasa'da Türklük kavramı olmalı. Çünkü bu devleti kuran Türklerdir. Devletimizin adında da Türk vardır. Biz federal sisteme karşıyız ve resmi dilimiz Türkçe olmalıdır. Uzlaşma komisyonunda sonuç çıkmazsa ne olacak? Referanduma gidilebilir. Halk son yapılan 'evet, hayır' referandumunda nasıl kandırıldıysa yine aynı şekilde kandırılacak. Bu yüzden 3 Mayıs'taki Türkçülük direnişinin şahlanışı gibi, 2013'ün 3 Mayıs'ı da Türkçülüğün daha da ileri gitmesi için bir milat olarak kabul edeceğiz. Türkçülüğü herkese gönül diliyle anlatacağız. Atatürk bir konuşmasında, 'Biz milliyetçiliğe çok sonradan geldik. İçlerinden sopayla kovalanınca anladık ki, suçumuz kendimizi unutmaktır.'demiştir. Tanrı Türk'ü korusun ve yüceltsin.”

KADIN, BİR TOPLUMU İLERİYE TAŞIR
Başkan Şennur Şenel’in konuşmasının ardından kürsüye gelen MHP Bahçelievler Kadın Kolları Başkanı Fatoş Yıldırım Çokgüler ise, Türk milletinin geçmişini ve Türk toplumlarındaki kadının yerini anlattı. Orta Asya’da kurulan Türk devletlerindeki kadın erkek eşitliğini anlatan Başkan Çokgüler, “Kadın da tıpkı erkek gibi at biner, kılıç kuşanır, ava çıkar, savaşa giderdi. Aynı zamanda elçi, vali ve hükümdar da olabilmekteydi. Bu toplumlarda devlet başkanlarına Hakan, eşlerine de Hatun denilirdi. Hatunlar devlet yönetiminde Hakanlar kadar söz sahibiydiler. Önemli kararların alındığı toplantılara katılır, fikir bildirir, Hakanların olmadığı zaman devlet yönetimiyle ilgilenirlerdi. Antlaşmalarda Hakan buyruğunun yanında Hatun imzası da tamamlayıcı bir unsurdu” diye konuştu.

Kadınların kendine güvenmesi gerektiğini ve kadın ve erkeğin birlikte hayat mücadelesi vermesi gerektiğini ifade eden Çokgüler, “Zaman içinde erkeğin kadın üzerindeki baskısı artmış ve kadınımız geri planda kalmak zorunda bırakılmıştır. Kadının toplumdaki görev ve sorumluluklarına karşılık toplumsal statüsü, Cumhuriyet'ten günümüze de istenilen düzeye yükselememiştir. Unutulmamalıdır ki, kadın ve erkek birlikte mücadele etmedikçe başarıya ulaşılamaz ve toplum ilerleyemez” şeklinde konuştu.


Yapılan protokol konuşmalarının ardından MHP İstanbul İl Başkanı Abdurrahman Başkan ve MHP Kadın Kolları Genel Başkanı Şennur Şenel, partililerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Tek tek tüm partililerle sohbet eden başkanlar, partililerle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.
Editör: 1İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YUKARI