Bugun...
Reklam


AK Kadınlar, Bakırköy’de buluştu…
AK Parti İstanbul Kadın Kolları Anneler Günü nedeniyle Bakırköy Ataköy Sinan Erdem Spor Salonu’nda 'Analar Ağlamasın' sloganıyla toplantı düzenledi. Programa Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’da katıldı.

AK Kadınlar, Bakırköy’de buluştu…
+ -
Advert

Programa eşi Emine Erdoğan ile katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul Kadın Kolları Başkanlığı'nın düzenlediği "Analar Ağlamasın" temalı Anneler Günü programında konuştu. Reyhanlı saldırısına, Türkiye'nin Suriye politikasının neden olduğu yönündeki açıklamalara sert tepki gösteren Erdoğan, "Saldırıları Türkiye'nin Suriye politikasıyla bağdaştırmak sorumsuzluktur. Türkiye Suriye'de yaşananlara sessiz, tepkisiz kalsaydı da bu saldırılar yine gerçekleşecekti, Türkiye yine hedef olacaktı. Çünkü bu saldırılar Suriye politikamıza yönelik değil, bölgede güçlenen, büyüyen Türkiye'ye yönelik saldırılardır. Bu saldırılar Suriye politikamıza yönelik değil, kardeşliğimize, istikrarımıza yönelik saldırılardır" dedi.

Bakırköy Ataköy Sinan Erdem Spor Salonu’nda yapılan programın diğer önemli konuğu, AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Güldal Akşit de "Hayatta olan annelerimizin anneler gününü kutluyor, kaybettiğimiz annelerimize rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Hayatını kaybeden şehitlere rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Bir daha böyle acı yaşamayalım. Kaybedince annelerin kıymetini daha çok anlıyoruz. O yüzden annelerinizin kıymetini bilin. Her türlü iyiliği, sevgiyi hak ediyorlar. Bütün annelere evlatları ile birlikte nice anneler günü diliyorum." dedi.

Gazete365’in yayın bölgesi olan Bahçelievler, Bağcılar, Güngören ve Bakırköylü kadınlarının da büyük ilgi gösterdiği toplantı, Hatay Reyhanlı'da hayatını kaybedenler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlandı.

Programın ev sahipliğini yapan, AK Parti İstanbul Kadın Kolları Başkanı Özlem Zengin Topal konuşmasında, "Analar ağlamasın, yüzleri hep gülsün diye düşünmüştük ama dün Hatay'da hayatını kaybedenler için yüreğimiz, ruhumuz yaralı. Herkese kolaylıklar diliyorum. İnanıyoruz ki barış gelecek. Buna yürekten inanıyorum." Diyerek sözlerine devam eden Zengin, "Kadından anneliği aldığınızda geriye hiçbir şey kalmıyor, çünkü özünü kaybediyor." ifadesini kullandı. Zengin, "Eğer gerçekten bir barış istiyorsak bunu öncelikle anaların yüreğinde dalga dalga yaymalıyız. Analar ağlamasın. Türkiye terör sorununu çözecek güçtedir." şeklinde konuştu.

Programda konser vermek için yer alan fakat Reyhanlı'da yaşanan elim olay nedeniyle programını iptal eden sanatçı Ebru Gündeş, "Keşke şarkılar, türkülerle sizin karşınızda olabilseydik. Biz bugün çok güzel bir program ayarlamıştık ama böyle bir günde şarkılar söylemek bize yakışmaz. Ancak size söz veriyorum, bu konseri başka bir zamanda sizler için tekrar yapacağım." dedi.
Editör: 1İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YUKARI