Abdullah Durukan CHP''den aday adaylığını açıkladı

Siyasi Haber Abdullah Durukan CHP'den aday adaylığını açıkladı
30 Temmuz 2013, 11:50 Salı (5128)

Bahçelievler’e altın çağını yaşatan bürokrat kadro siyasetle geri dönüyor.

7 yıla yakın Bahçelievler İlçe Kaymakamlığı yapan Abdullah Durukan, ilçenin altın döneminin yaşandığı 2000'li yıllarda beraber görev yaptığı bürokratların da desteğini alarak, CHP Bahçelievler Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı müracaatını yaptı.

Eğitim, sağlık, aşayiş ve yerel yönetimlerde Bahçelievler’in altın çağının yaşandığı dönemlerde beraber görev yaptığı Belediye Başkanı Saffet Bulut, Emniyet Müdürü Akın Kızıloğlu, Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Morgül gibi önemli isimlerle CHP İlçe Başkanlığına gelen Abdullah Durukan Başkan Rıza Akpolat’a aday adaylık dosyasını teslim etti.

ALTIN DÖNEMİN KAYMAKAMI
1997-2003 yıları arası Bahçelievler İlçe Kaymakamlığı yapan Abdullah Durukan 2002 yılında Türkiye genelinde, Türkiye Mülki İdare Amirleri Derneği tarafından “Yılın İdarecisi” seçilmişti. Dönemin İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey 2002-2003 Eğitim ve Öğretim yılının en başarılı ilçesinin Bahçelievler olduğunu açıklamıştı. 2003 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığının “Kentim İstanbul Etkinlikleri” kapsamında “Hangi ilçede oturmak istersiniz?” anketinde yüzde 11.2 ile Bahçelievler birinci sırada yer alırken, yüzde 6.7 ile Kadıköy ikinci sırada yer almıştı.
 
Bahçelievler ilçe halkının yakından tanıdığı Abdulah Durukan’ın kaymakamlık yaptığı dönemlerde ilçeye önemli yatırımlar da yapıldı. Eğitim alanında başta Abidin Pak Öğretmenevi olmak üzere Türkiye’de ilk olan Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi, Mustafa Nevzat Pisak Çıraklık Eğitim Merkezi yapıldı. İlçeye Kocasinan ve Yenibosna’ya 2 karakol birden yapıldı. Asayiş olaylarında İstanbul’da birinci olan Bahçelievler 2003 yılarında sonuncu oldu. Kuyumcu Kent, Dış Ticaret Kompleksi gibi ticari yatırımların yanı sıra ilçeye en büyük çim saha şehir stadı yapıldı. Yenibosna Çobançeşme’de 4 bölümden oluşan 100 kapasiteli Hayvan Tedavi-Kısırlaştırma ve Müşahade Merkezi açıldı.

GAZETE365'E ZİYARET
Cumhuriyet Halk Partisi Bahçelievler Belediye Başkan Aday Adaylığını İlçe Başkanlığına sunan Abdullah Durukan Gazete365’i ziyaret etti.  Tek hedeflerinin bugüne kadar Bahçelievler İlçe Belediyesini kazanamayan CHP'ye belediyeyi kazanmak olduğunu söyleyen Durukan, “Bahçelievler’in sorunlarını yakından takip ediyorduk ve çözümü içinde ekip olarak hazırız.
Bahçelievler'in altın döneminin aktörleri burada. Bahçelievler'de 7 yıllık bir geçmişimiz var. Bu süreç içerisinde çok hizmetlerimiz oldu. Bu da ekip ve ortak akıl işi. Caddelerini, sokaklarını, sorunlarını biliyoruz. Bu yüzden adaptasyonumuz sıkıntılı geçmez" dedi.

Abdullah Durukan, aday adaylığı müraacatından önce memleketi Malatya Yeşilyurtlular Derneği'nde hemşerileri ve dostlarıyla bir araya geldi.

Yorum yapın
Rumuz  
Güvenlik Kodunu Girin

1500
Yorumlarınızı, tamamı büyük harflerle YAZMAYINIZ.
Küfür, hakaret, rencide edici kelimeler ve, inançlara saldırı içeren yorumlar yayımlanmamaktadır.
Yorumlarınız incelendikten sonra yayınlanacaktır (biraz zaman alabilir)
Yorumlar
 
Örgüt
31.07.2013 15:25:14

Aday Örgütün adayı olsun! Partiye yeni gelmiş kişilere böyle bir görev verilmesin.

 
-!- yiğidi öldür hakkını yeme
31.07.2013 11:24:04

abdullah durukan'ın döneminde yobazlara,yiyicilere,vatan hainlerine göz açtırılmadığı,yontuldugu için yontma devri demeniz doğrudur.yaptıgı hizmetler herkesin maglumudur,abdullah bey türkiye ve bahçelievler sevdalısıdır,yaptıkları hizmetlerin aksi yönünde bilginiz varsa buyurun sayın ! yiğidi öldürün ama hakkını yemeyin

 
-!- nin zoruna mı gitti?
31.07.2013 09:58:39

bu yazılanların aksi yönünde bir bilginiz varsa paylaşın da bilelim.

 
-!-
30.07.2013 14:13:49

Ne altın çaği, olsa olsa o döneme yontma taş devri diyebiliriz. bu gazetenin görüşü mü yoksa bu yazıyı Abdullah bey mi hazırladı. Bu kadar da olmaz, öğretmen evi yapmışlar. Karakol yapmışlar. Çim stadı da sahiplenmiş. Utanmasa Selçuk hatun camisini de yaptırdım diyecek. Onun zamanında yapılmıştı malüm.

Yorumunu Facebook'ta yap

Bayram Kırtaş
Çiftlikten köye, beldeden ilçeye…

Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2011 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz | Tel : +90 212 442 24 24 / Faks : +90 212 442 81 01 | sitemap | ZDWEB
RSS Haber | Yandex Haber
1,3125