10 Şubat 2016, 10:37 Çarşamba

Samsun Çarşambalılar Yenibosna'da dernekleşti

Dernekler Haber - Samsun Çarşambalılar Yenibosna'da dernekleşti
Okunma: [ 2373 ]

Samsun Çarşamba Sahil Köyleri Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Fatih Tellioğlu başkanlığında, Bahçelievler Yenibosna Fatih Caddesi Oğuzhan Sokak'ta açıldı. Açılışa Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, MHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili

Samsun Çarşamba Sahil Köyleri Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Fatih Tellioğlu başkanlığında, Bahçelievler Yenibosna Fatih Caddesi Oğuzhan Sokak'ta açıldı. Açılışa Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, MHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı İhsan Barutçu, MHP Bahçelievler İlçe Başkanı Mehmet Çamur ve yönetim kurulu üyeleri, İstanbul 55 Samsunlular Dernek Başkanı Aydın Arslan ve Samsunlular katıldı.


Açılışta bir konuşma yapan Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu “Yerel derneklerin bir özelliği var; Büyükşehirler, eşlerini, dostunu, akrabalarını, aynı yerde hayatını, çocukluğunu beraber geçmiş insanları adeta yok ediyor. Dernekler bir nebze yok olmayı önlüyor. Büyükşehire adaptasyon noktasında ve sıkıntıların atılması noktasında önemli bir yere sahip.” dedi.


MHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı İhsan Barutçu “Hizmet amaçlı açılışı yapılan bu dernek, hemşerilerimizin bir arada bulunmasını, birlikte yaşanan sıkıntıların çözüm adresi olarak değerlendirmekle beraber, Türk milletinin 5 bin yıllık tarihini oluşturan kültürel ve manevi değerlerinin bu metropol şehirde erozyona sebebiyet vermekte. Değerlerimizi yaşayacağımız ve yaşatacağımız alanlarımızın yeterli olmayışı bu birikimlerimizin de israf ve kaybına sebep vermektedir.” diyerek, sivil toplum kuruluşlarının önemine dikkat çekti.

Yorumlar

rcan_55@hotmail.com
25 Nisan 2011, 11:13 Pazartesi
hayıllı olmasını temennilerimle ali rıza öztürk
dolunay güneş 55
23 Nisan 2011, 23:44 Cumartesi
dernekcilik çok iyi birşeydir hemşeri ve yöre insanlarıyılan toplaşıp biraraya gelmsi bir dayanışmay oluşturur heşerlik olayı istanbulda çok iyibirşeydir nekadar dernek olsa biz çarşambalılar için azdır her gun geçtıkce istanbul apurpa yakası çoklşırız işallh geç bıle kaılındı gelecek nesılleriçin buyuk bir mirastır keşke 20 milyon insan yaşıyor buarda kendi aramızda bir millet vekıli veya bldiye meclis üyelerimiz olsun samsun luya çarşablı heşerlreimize çalışalım milet vekili vali emniyet mud beldiye başkanı çıksın heşerilerimize calışalım bu dernegin kuruluşuna hızmet eden arkadaşlaıma başta dernek başkanı hatı telli ogluna başarılar dilerim bir çarşabalı olaraksaygılar sunarım başarlarınızın devamını dilrim daha çok dernekler kurulmasına AHMET HAMDİ UZUN paşayazı köyunden allaha emanet olunuz hemşerilerimize hayırlı olsun