Bugun...
Reklam


İlk belediye başkanının adı parka verildi
Kocasinan’ın ilk Belde Belediye Başkanı merhum Mustafa Dönmez’in adı Bahçelievler Belediyesince yaptırılan parka verildi.

İlk belediye başkanının adı parka verildi
+ -
Advert

Bahçelievler Cumhuriyet Mahallesi’ne Bahçelievler Belediyesi’nce yaptırılan ve adına Kocasinan’ın ilk Belde Belediye Başkanı merhum Mustafa Dönmez’in adı verilen park törenle hizmete açıldı.

Törende hazır bulunan merhum Mustafa Dönmez’in eşi Fatma Dönmez, çocukları Ali Dönmez, kızları Aysel Yılmaz, Oya Şengün, Emine Altınışık, abisi Hikmet Dönmez, damatları ve yeğenleri parka Mustafa Dönmez adını veren Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu’na teşekkür ettiler.

MİLLETVEKİLLERİ DE KATILDI

Ak Parti İstanbul Milletvekilleri Tülay Kaynarca, Harun Karaca, Nurettin Nebati’nin birer selamlama konuşması yaptığı törene, Bahçelievler Kaymakamı Şevket Cinbir, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Belediye Başkan Yardımcıları, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, Ak Parti Bahçelievler İlçe Başkanı Hakan Bahadır ve yönetimi, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Eser Kaysın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Basri Özbay ve mahalle muhtarları katıldı.

LİSE İSTEDİ

Bahçelievler Kaymakamı Şevket Cinbir’in birlik ve beraberlik mesajı verdiği törende mahallesin yapılan parktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Fehmi Kandemir, Bahçelievler ilçesinde lisesi olmayan tek mahalle olduklarını söyleyerek, yetkililerden lise yapılmasını istedi.

GELENEĞİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ

Osman Develioğlu, “Parklar, önemli yaşam merkezleri, olmazsa olmazlarımız. Bu parkımızın ayrı bir özelliği var; İlk belediye başkanı Mustafa Dönmez’in adı bu parkımızda yaşayacak. Ülkemize, ilçemize bir çivi çakanı unutmamamız, her zaman anmamız gerekiyor. Bu güne kadar ilçemize yaptırdığımız spor merkezlerine, parklara, sağlık ocaklarına, sokaklara, caddelere ülkemize hizmet etmiş kişilerin isimlerini vermeyi gelenek haline getirdik. Çocuklarımız ve gençlerimiz ismini verdiğimiz kişilerin hayatlarını inceleyerek, kendilerine onların ki gibi bir hayat çiziyor ve unutulmaması gerekenleri onlar da unutmuyor.” dedi.

Mustafa Dönmez kimdir?

Mustafa Dönmez 1929 yılında Giresun’da doğmuştur. İnşaat teknikerlik bölümünü bitirdikten sonra ticari hayata atılmış. Uzun yıllar inşaatçılık yapmıştır. Birçok sivil toplum kuruluşunda yöneticilik ve üyelik görevlerini yerine getirmiş olan Mustafa Dönmez 1967 yılında o zamanlar Bakırköy’e bağlı olan Bahçelievler Kocasinan Belde Belediye Başkanı seçilmiş ve bu görevi 2 dönem boyunca yapmıştır.

Belediye başkanlığı görevini tamamladıktan sonra hizmet verdiği bölgede,Teşhis ve Tedavi Merkezi Kliniği ile hizmetine 1990 yılına kadar devam etmiştir. 1990 yılında dini vecibelerini yerine getirmek üzere gitmiş olduğu Mekke’de rahmetli olmuş ve kendisi Mekke’de bulunan Cennet’ül Mualla mezarlığında defnedilmiştir.

Eşi Fatma Dönmez ile birlikte; Emine(Eşi Faruk Altınışık), Hayriye (Rahmetli), Oya (Eşi Ömür Şengün), Aysel (Eşi Necati Yılmaz)ve Ali( Eşi Elif Dönmez) adında çocuklara sahip olan Mustafa Dönmezin 8 torunu var.
Editör: 1İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YUKARI