Kapat

Gazete 365

Apartman kapısı mı, reklam panosu mu?

Aktüel Haber Apartman kapısı mı, reklam panosu mu?
17 Temmuz 2013, 11:38 Çarşamba (1485)

Çeşitli firmalar tarafından sokak sokak dağıtılan ve kapılara bıraktırılan broşürler ile yapışkanlı reklam etiketleri hem çevreyi kirletiyor hem de vatandaşı çileden çıkarıyor.

Uyarılara rağmen atılan çöp ve molozlar, gelişigüzel asılan tabela ve reklam afişleri, binaları çevreleyen çanak antenler ve apartman kapılarının vazgeçilmezi reklam broşürleri…


Belediyelerin aldığı önlemler, yasal düzenlemeler ve belirli noktalara koyduğu uyarı levhaları çevre kirliliğini önlemek için yetersiz kalıyor. Gazete365’in daha önce de sıkça manşetine taşıdığı çevre ve görüntü kirliliği devam ediyor. Başta marketler olmak üzere çeşitli firmaların cadde ve sokaklarda dağıttığı ve apartman kapılarına bıraktığı reklam amaçlı el ilanları hem çevreyi kirletiyor hem de vatandaşın tepkisine neden oluyor.

“Kapılardaki ilanları temizlemekten bıktık” diyen vatandaşlar, “Her yere gelişigüzel el ilanı bırakıyorlar. Hatta kapıların camlarına reklam etiketi yapıştırıyorlar ve bunlar kalıcı kirliliğe sebep oluyor. Giderek artan bu reklam kirliliğinin önüne geçilmesi gerekiyor. Bu tür dağıtımları yasaklayan belediyeler var. Her belediye bu konuda gerekli yasal düzenlemeleri ve denetimi yapmalı” diyerek tepkililerini dile getirdiler.

 

Yorum yapın
Rumuz  
Güvenlik Kodunu Girin

1500
Yorumlarınızı, tamamı büyük harflerle YAZMAYINIZ.
Küfür, hakaret, rencide edici kelimeler ve, inançlara saldırı içeren yorumlar yayımlanmamaktadır.
Yorumlarınız incelendikten sonra yayınlanacaktır (biraz zaman alabilir)
Yorumlar
 
Apl Door
03.09.2013 12:44:01

Yeni yapılan kapılara reklam yapıştırmak kolay değil

Yorumunu Facebook'ta yap

Bayram Kırtaş
Çiftlikten köye, beldeden ilçeye…

Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2011 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz | Tel : +90 212 442 24 24 / Faks : +90 212 442 81 01 | sitemap | ZDWEB
RSS Haber | Yandex Haber
2,242188