Bugun...
Reklam


Apartman kapısı mı, reklam panosu mu?
Çeşitli firmalar tarafından sokak sokak dağıtılan ve kapılara bıraktırılan broşürler ile yapışkanlı reklam etiketleri hem çevreyi kirletiyor hem de vatandaşı çileden çıkarıyor.

Apartman kapısı mı, reklam panosu mu?
+ -
Advert

Uyarılara rağmen atılan çöp ve molozlar, gelişigüzel asılan tabela ve reklam afişleri, binaları çevreleyen çanak antenler ve apartman kapılarının vazgeçilmezi reklam broşürleri…


Belediyelerin aldığı önlemler, yasal düzenlemeler ve belirli noktalara koyduğu uyarı levhaları çevre kirliliğini önlemek için yetersiz kalıyor. Gazete365’in daha önce de sıkça manşetine taşıdığı çevre ve görüntü kirliliği devam ediyor. Başta marketler olmak üzere çeşitli firmaların cadde ve sokaklarda dağıttığı ve apartman kapılarına bıraktığı reklam amaçlı el ilanları hem çevreyi kirletiyor hem de vatandaşın tepkisine neden oluyor.

“Kapılardaki ilanları temizlemekten bıktık” diyen vatandaşlar, “Her yere gelişigüzel el ilanı bırakıyorlar. Hatta kapıların camlarına reklam etiketi yapıştırıyorlar ve bunlar kalıcı kirliliğe sebep oluyor. Giderek artan bu reklam kirliliğinin önüne geçilmesi gerekiyor. Bu tür dağıtımları yasaklayan belediyeler var. Her belediye bu konuda gerekli yasal düzenlemeleri ve denetimi yapmalı” diyerek tepkililerini dile getirdiler.
Editör: 1İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YUKARI