Kapat

Gazete 365

KURBAN SATIŞ YERİ: Bağcılar Mahmutbey Soğuksu Mevkii

Aktüel Haber KURBAN SATIŞ YERİ: Bağcılar Mahmutbey Soğuksu Mevkii
20 Kasım 2010, 16:56 Cumartesi (3870)

Gazetemizin yayın bölgesi olan Bahçelievler, Güngören, Bakırköy bölgesinde kurbanlık satışı yapılmazken, Bağcılar ilçesinde Uruguay'dan gelen kurbanlıklar satışa başladı. Bağcılar Belediyesi'nin belirlediği kurban satış alanında dünyanın öbür ucundan

Gazetemizin yayın bölgesi olan Bahçelievler, Güngören, Bakırköy bölgesinde kurbanlık satışı yapılmazken, Bağcılar ilçesinde Uruguay'dan gelen kurbanlıklar satışa başladı.


Bağcılar Belediyesi'nin belirlediği kurban satış alanında dünyanın öbür ucundan ithal edilen kurbanlıklar getirildi. Her yıl, Anadolu'nun değişik illerinden getirilen kurbanlıkları satın alan Bağcılarlılar bu yıl Kurban Bayramı'nda Güney Amerika ülkesi Uruguay'dan ithal edilen kurbanlıkları satın alıyor.

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala, İstanbul'da bayram heyecanı da yaşanmaya başladı. İstanbul Valiliği'nin Anadolu'dan Avrupa yakasına kurbanlık geçişine izin vermemesi pek çok tartışmayı da beraberinde getirmişti. Sorun, ithal kurbanlıklarla çözülmeye çalışılıyor. İstanbul'un Avrupa yakasına ithal kurbanlıklar geldi ve satılmaya başlandı.


BAĞCILAR'A URUGUAY'DAN KURBANLIK

İstanbul'un en kalabalık ilçesi olan Bağcılar'da Güney Amerika ülkesi Uruguay'dan ithal edilen kurbanlık sığırlar gelerek satılmaya başladı. Bağcılar Belediyesi her yıl kurbanlık satış alanlarını belirliyor ve talep fazlalığından dolayı bu alanlarda satış yapacakları NOTER huzurunda kura çekerek belirliyordu. Ancak bu yıl Anadolu'dan kurbanlık girişinin yasaklanmasıyla, kurban satış alanına Anadolu'dan başvuru olmadı.


Bağcılar Belediyesi'nin kurbanlık satış alanı olarak belirlediği ve her yıl Anadolu'nun değişik illerinden kurbanlıkların getirildiği Mahmutbey Soğuksu Mevkii'ne şimdi Uruguay'dan ithal edilen kurbanlıklar getirildi ve satışa başlandı.
Etiketler:
Yorum yapın
Rumuz  
Güvenlik Kodunu Girin

1500
Yorumlarınızı, tamamı büyük harflerle YAZMAYINIZ.
Küfür, hakaret, rencide edici kelimeler ve, inançlara saldırı içeren yorumlar yayımlanmamaktadır.
Yorumlarınız incelendikten sonra yayınlanacaktır (biraz zaman alabilir)
Yorumunu Facebook'ta yap

Bayram Kırtaş
Çiftlikten köye, beldeden ilçeye…

Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2011 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz | Tel : +90 212 442 24 24 / Faks : +90 212 442 81 01 | sitemap | ZDWEB
RSS Haber | Yandex Haber
1,013672